Bruno Zabis

Zabis gatavs jauniem mērķiem, taču Liepāju patur prātā

HK “Liepāja” uzbrucējs Bruno Zabis sarunā ar “Sportapersonībām” pastāstīja par regulāro sezonu, kā arī ieskicēja savus nākotnes plānus.

Aizvadītajā sestdienā “Liepāja” savā laukumā svarīgā spēlē ar 3:1 uzvarēja “Kurbads” hokejistus, neļaujot viesiem ieņemt pirmo vietu regulārajā čempionātā. Dienu vēlāk vēl viena liepājnieku uzvara viņiem garantēja uzvaru regulārājā turnīrā un play-off sākšanu no pusfināla.

“Šī bija atbildīga spēle un tai arī nopietni gatavojāmies. Ja pērn neizdevās uzvarēt čempionātā, tad šogad uzvara regulārajā turnīrā bija ļoti tuvu un šāda izdevība bija jāizmanto,” izteicās Zabis.

“Ar Māri Diļevku nācās spēlēt divās maiņās, taču es par to nesūdzos, man patīk daudz spēlēt. Iespējams, gribējām vairāk uzvarēt par pretinieku, tādēļ arī šāds iznākums. Šis jau bija play-off hokejs. Tagad varēsim atpūsties un sagatavoties pusfinālam, fiziski jūtos labi, taču galvenais nedabūt iesnas,” norādīja Bruno, sakot, ka abas komandas – HK “Zemgale/LLU” un HK “Prizma” ir spēkos līdzīgas un viņam grūti pateikt, kurš no klubiem pusfinālā būtu ērtāks pretinieks liepājniekiem.

Decembrī Zabis tika izsauks uz Rīgas “Dinamo”, kur 11 spēlēs atzīmējās ar divām piespēlēm. Uzbrucējs gan norāda, ka viņam tik dots mazs spēles laiks un šādā brīdī sevi ir grūti apliecināt, taču uzkrāta pieredze un viņa piemēram varētu sekot arī citi liepājnieki. Protams, lielā mērā tas ir atkarīgs no “Dinamo” vadības politikas un treneru skatījuma.

“KHL ieguvu pieredzi, arī psiholoģiski nobriedu. Pārējie puiši redzēja, ka ir iespēja nokļūt lielajā komandā un jebkurā brīdī kādu var pasaukt uz augšu. Man bija mazs spēles laika un bija grūti atzīmēties statistikā. Pie Kari Heikilas nospēlēju trīs spēles, vēlāk jau komandu vadīja Normunds Sējējs.”

Zabim līgums ar HK “Liepāja” beidzas pēc sezonas, bet pagaidām nākotnes plāni nav zināmi. Bruno būtu gatavs spert soli augšup karjerā, taču tajā pašā laikā apzinās, ka nevēlas paļauties uz mistiskiem solījumiem kādā klubā, lai pēc tam būtu vilšanās. Liepāja var piedāvāt to, ko kvalitātes ziņā varbūt nespēj citi klubi, taču aizsēdēties pārāk ilgi Latvijā hokejistam nebūtu vēlams.

“Vēlētos kaut ko pamainīt un uzspēlēt augstākā līmenī, piemēram, Slovākijā, bet ir dzirdēts par tur esošo finansiālo situāciju un tas liek būt piesardzīgam. Ko darīšu vasarā? Ja aicinās uz “Dinamo” nometni, visticamāk, došos uz to, taču pagaidām precīzus plānus nevaru pateikt. Šeit man uzticās un ļauj spēlēt, pērnā sezona bija laba un par šo arī nevaru sūdzēties,” teic Zabis, no kura sacīta var noprast, ka palikšanu Kurzemē pilnībā nevar izslēgt. Tāpat hokejists varētu parādīties arī izlases pārbaudes spēlēs un šādu cerību viņš nav atmetis.

“Zinu, ka esmu kandidātu sarakstā. Ja deva iespēju uzspēlēt “Dinamo”, ceru, ka arī izlases rindās ļaus aizvadīt pārbaudes mačus.”

Titulbilde: HK Liepāja