Bruno Zabis sportapersonibas

Zabim izvēle starp “Liepāju” un “Kurbadu”, čempioniem pievienojas Sarkanis

Latvijas hokeja virslīgas pērnās sezonas čempionvienības HK “Kurbads” uzbrucējs Bruno Zabis par savu nākotni šajā komandā izsakās piesardzīgi, tomēr nenoliedz, ka sarunas ar kluba vadību notiek.

Zabim (26) aizvadītā sezona “Kurbads” rindās bija pirmā. Pirms tam uzbrucējs vairākas sezonas pārstāvēja HK “Liepāja”, 2015./2016. gada sezonā kļūstot par Latvijas čempionu. “Kurbads” rindās hokejists regulārajā sezonā 29 spēlēs guva 12 vārtus un atdeva 23 rezultatīvas piespēles. Tikmēr 12 play-off mačos uzbrucējs sakrāja septiņus punktus (2+5). Pirms gaidāmās sezonas Zabis patlaban ir bez līguma, bet norāda, ka drīzumā varētu būt skaidrība, kur hokejists turpinās karjeru.

“Pagaidām nevaru precīzi pateikt, kuram klubam pievienošos, bet varu atklāt, ka ar “Kurbadu” norit sarunas. Es saņēmis piedāvājumu no viņiem un norit pārrunas,” teic Bruno, kurš sācis sezonai gatavoties individuāli un šobrīd trenējas savās mājās Liepājā. Par uzbrucēju interesi izrāda arī liepājnieki. “Jā, “Liepāja”arī izteikusi piedāvājumu, bet jāsaprot, kas man ilgtermiņā ir labāk.” Zabis norāda, ka ir bijusi interese par viņu arī no ārzemēm, taču piedāvājumi nav bijuši tāda līmeņa, lai tos pieņemtu.

Kamēr “Kurbads” lenc Zabi, tikmēr vasaras sākumā par sadarbību uz vēl vienu sezonu ar klubu vienojās viens no pērnās sezonas spilgtākajiem hokejistiem Sandis Zolmanis (22). Zolmanis diezgan ātri iekaroja skatītāju simpātijas un novembrī kopā ar Zabi tika iekļauts Latvijas klubu izlases sastāvā dalībai turnīrā Tallinā. Uzbrucējs regulārajā sezonā 27 spēlēs sakrāja 26 punktus (9+17), bet 12 izslēgšanas mačos guva divus vārtus un atdeva divas piespēles.

“Nopietnu piedāvājumu no ārzemēm starpsezonā nebija. Pats mēģināju interesēties, kas notiek aiz robežām, taču labu variantu nebija. Ar “Kurbada” vadību kopsaucēju atradām jūnijā, lai gan atbildi no manis gaidīja līdz mēneša sākumam,” sacīja Zolmanis. Esot pavīdējis variants doties uz Francijas 2. līgu, tomēr pieņemts lēmums palikt mājās.

Viņaprāt, “Kurbada” sastāvs ir līdzvērtīgs tam, kāds bija aizvadītaja sezonā, varbūt pat nedaudz stiprāks. Izaicinājums noteikti ir arī Kontinentālais kauss, kurš tiks rīkots “Kurbada” jaunajā hallē. “Tas noteikti ir liels pluss un ceru, ka turnīra sarīkošana būs liels ieguvums gan klubam, gan visam Latvijas hokejam. Domāju, ka gaidāmajā sezonā mēs nokomplektēsim labu komandu.”

Zolmanis nesen kā atgriezās no Pasaules čempionāta pirmās divīzijas inline hokejā, kur kopā ar Latvijas izlasi ierindojās otrajā vietā, finālā atzīsot Slovēnijas pārākumu. “Pats nemaz negaidīju, ka tikšu sastāvā. Galvenais treneris Oļegs Sorokins piedāvāja izmēģināt spēkus treniņos. Laikam sevi labi parādīju un saņēmu uzaicinājumu uz izlasi. Šī nebija pirmā reize, kad spēlēju Inline hokeju, bet kopumā tikai dažas reizes esmu izmēģinājis šo sporta veidu,” piebilda hokejists.

Tikmēr pēdējie jaunumi no “Kurbada” nometnes liecina, ka komandai pievienojies uzbrucējs Deivids Sarkanis (22). Pērnās sezonas sākumā viņš pievienojās Alpu Līgas klubam “Kitzbuheler EC”, 35 spēlēs sakrājot 32 punktus (7+25), bet vēlāk pārgāja uz EIHL (Lielbritānija) vienību Notingemas “Panthers”.

 

Titulbilde: HK Kurbads