Sportapersonibas Latvijas izlase

Viesturs Koziols: Jaunos spēlētājus apzināti turējām ilgi nometnē

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols sarunā ar “Sportapersonībām” pastāstīja par Latvijas izlases aizvadīto treniņnometni pirms gaidāmā pasaules čempionāta, kā arī ieskicēja izredzes 2021. gadā Rīgā sarīkot pasaules čempionātu.

Iepriekšējā federācijas vadība ar Kirovu Lipmanu priekšgalā bieži parūpējās par dažādiem skandaliem ap izlasi. Regulārās treneru maiņas, neizmaksātās prēmijas, tukšie solījumi, parādi un citi nesakārtotie jautājumi izlases hokejistiem bija apnikuši, kā rezultātā vairāki spēlētāji izlasei gāja vai vismaz vēlējās iet ar līkumu. Pirms šī gada pasaules čempionāta vērojama cita aina. Spēlētāji pozitīvi izsakās par federācijas darbu un mikroklimatu valstsvienībā, norādot, ka izlases imidžs ir citā, krietni labākā līmenī. Viesturs Koziols saka, ka nevienu atteikumu no spēlētājiem pievienoties izlasei nav saņēmis. Izlasei viss nepieciešamais ir nodrošināts un hokejisti izvirzīti pirmajā plānā.

“Nevaru nosaukt nevienu iemeslu, kādēļ spēlētāji nevēlētos šogad spēlēt izlasē. Mums ir labs treneris, izlasē ir nodrošināti labi apstākļi. Jau februārī saplānojām treniņu grafiku un, ja ir šāda organizācija, tad spēlētājiem ir vēlēšanās pārstāvēt izlasi. Viņi ir tie, kas Latvijas karogu var mastā uzvilkt augšā,” saka Viesturs Koziols.

Ģenerālsekretārs slavē puišu attieksmi treniņos, taču norāda arī uz vienu mīnusu, proti, spēlētāju fiziskā kondīcija ir vāja. Tiesa gan, vairāk tas attiecināms uz jauniešu izlasēm.

“Attieksme treniņprocesā no spēlētāju puses bija izcila. Mani pārsteidza tas, ka daudzi spēlētāji, īpaši veterāni, teica, ka daudz ko dzīvē neviens treneris viņiem nav mācījis. Tas liecina, ka Latvijas hokejā kaut kas nav kārtībā. Ja 34, 35 gadu vecumā uzzini daudz jaunu lietu… Otrkārt, redzu, un īpaši to var manīt U-18 un U-20 izlasēs, bet mazāk lielajā izlasē, ka mūsu spēlētājiem ir nepietiekama fiziskā sagatavotība.”

Treniņnometnes laikā treneri pārbaudīja 62 spēlētājus. Izlases plānu sastādīja trīs cilvēki – kopā ar Viesturu Koziolu kandidātu sarakstu veidoja arī Māris Baldonieks un Edgars Buncis. “Tas bija kopīgs darbs ar Māri un Edgaru. Mēs trijatā gājām cauri spēlētāju uzvārdiem. Jāsaka, ka ilgu laiku nometnē turējām jaunos spēlētājus, jo federācijas vīzija ir tāda, ka strādājam un raugāmies ilgtermiņā. Tāpēc devām jaunajiem spēlētājiem iespēju trenēties labā hokeja vidē un mācīties. Piesaistījām jaunos, lai viņi perspektīvā iegutu pieredzi.”

Savukārt par iespēju Rīgā noorganizēt 2021. gada pasaules čempionātu Viesturs Koziols izsakās tāpat, kā līdz šim, bet piebilst, ka aizkulisēs atbalsts ir no mazajām hokeja valstīm.

“Biju nesen Belfāstā, kur norisinājās 1. divīzijas čempionāts un runāju (par PČ – Mārtiņš Lācis). Tikos ar horvātiem, holandiešiem un Lielbritānijas hokeja cilvēkiem. Lobējam šo pasākumu un īpaši no mazajām valstīm ir pozitīva attieksme. Stāstīju, kāpēc mums svarīgs 2021. gads, nevis 2022., kad norisināsies olimpiskās spēles. Daudzi mūs saprot un atbalsta.  Atliek sagaidīt kongresu, bet sajūtas labas,” piebilda LHF pārstāvis, uzsverot, ka nedrīkst par zemu novērtēt arī Zviedrijas un Somijas kandidatūru čempionāta rīkošanai.

 

Titulbilde: City-press