Herberts Vasiļjevs, sportapersonibas.com

Vasiļjevs par savu nākotni ar U-18 izlasi

Latvijas U-18 hokeja izlases treneris Herberts Vasiļjevs pēc nule kā Rīgā aizvadītā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra sarunā ar “Sportapersonibas.com” atzina, ka iekļūšana Elites grupā ir neliels pārsteigums un par turnīra favorītiem viennozīmīgi varēja uzskatīt Vāciju.

Latvijas U-18 hokeja izlase, kas jau iepriekš bija nodrošinājusi vietu Elitē, svētdien Rīgā noslēdzošajā spēlē ar 2:1 uzvarēja Kazahstānas vienaudžus, turnīrā izcīnot piecas uzvaras piecās spēlēs. Vasiļjevs sacīja, ka visi mači bija grūti, bet svarīgākā spēle bija pret sīksto Vāciju.

“Gaidījām, ka turnīrā būs smagas spēles, jo neviens pretinieks nebija viegls un nevarējam laukumā atpūsties. Čaļi ar katru spēli spēlēja arvien labāk un tas arī bija mūsu plānos. Mačos ar Dāniju un Vāciju bijām pārāki cīņassparā un ātrumā, taču nebūt ne meistarībā.”

“Puiši visās spēlēs labi izpildīja spēles plānu un vajadzīgajā momentā gan paši iemetām, gan mūsu vārtsargs pavilka. Uzvaras nenāca no zila gaisa, mēs tās izcīnījām. Pirms turnīra nevarējām paredzēt, kāda būs tabula tā laikā, bet viss beidzās mums labvēlīgi. Turnīra laikā izrādījās, ka pēdēja spēle ar kazahiem mums neko vairs neizšķīra. Cepuri nost puišu priekšā, viņi uzlēca augstāk, nekā bijām gaidījuši,” izteicās Vasiļjevs.

Treneris vēlējās uzteikt spēlētāju cīņassparu un pašatdevi, kā arī lielisko mikroklimatu komandā. “Ja mums būtu superstāri, protams, spēlētu ar tiem, bet mums tādu nebija. Statistikā var redzēt, ka rezultātu deva visi spēlētāji. Mums bija vienlīdzīgs sastāvs un neviena cita komanda nevarēja lepoties ar to.”

“Puišiem šis bija pirmais solis lielajā hokejā. Pagaidām viņi vēl atrodas starp junioru vecumu un pieaugušo hokeju. Tas ir smags solis, ko ne katrs spēj izturēt. Grūti pateikt, kurš no viņiem nākotnē turpinās spēlēt augstā līmenī, bet katram ir iespējas progresēt. Piemēram, Fjodorovam, kurš jau atrādījās U-20 izlasē, ir nedaudz jāpieliek meistarībā, lai varētu spēlēt vēl labāk. Tāpat mums ir ļoti raženi aizsargi, kuriem ir labs augums, kā arī spēles izpratne, taču fiziski viņi vēl nav tik spēcīgi. Ar šo zelta medaļu nekas vēl nebeidzas,” piebilda bijušais hokejists.

Herberts apliecināja, ka būtu gatavs turpināt darbu ar U-18 izlasi un nākamgad būt viens no treneriem arī Elites grupā. “Jā, es vēlētos turpināt strādāt arī nākamgad ar šo izlasi. Esam padarījuši labu darbu, kuru nedrīkst noniecināt. Rezultāta sasniegšanā iesaistījās viss treneru korpuss. Kā jau minēju – mēs paveicām vairāk, nekā no mums gaidīja. Jāteic, ka mēs bijām otra jaunākā izlase čempionātā,” uzsvēra Herbis.

Titulbilde: Jekaterina Urošļeva