Jānis Kalniņš

Vārtsargs Ančs: Kalniņš ir motivēts, viņš varētu būt vārtos ar Somiju

Latvijas hokeja komandas “Mogo”/LSPA vārtsargs Henrijs Ančs sarunā ar “Sportapersonibas” dalījās pārdomās par Latvijas izlases vārtsargu sniegumu pasales čempionātā, kas norisinās Rīgā. Ančs norādīja, ka pie spēlēšanas varētu tikt arī vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš patlaban vēl nav aizvadījis nevienu maču čempionātā.

“Pirmajā spēlē Matīss Kivlenieks noķēra visu, ko varēja noķert. Viņš vairākas glāba komandu no vārtu zaudējuma, un arī komanda palīdzēja viņam. Domāju, ka viņš to novērtēja. Otrajā spēlēpret Kazahstānu bija grūtāk, un par to liecina arī izdarīto metienu skaits uz abiem vārtiem,” secina Ančs.

“Spēlē ar Itāliju Ivars Punnenovs darbojās labi. Šādās spēlēs parasti saka, ka katrs metiens uz vārtiem ir kā pirmais mačā, līdz ar to ir grūtāk noskaņoties spēlei. Ivars savu darbu paveica labi.”

Ančs domā, ka nākamajos mačos iespēja būtu jādod arī Jānim Kalniņam, kurš līdz šim turnīrā nav aizvadījis nevienu spēli, taču uzsver, ka izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam varētu būt grūti izvēlēties starp trīs līdzvērtīgiem vārtsargiem.

“Uzskatu, ka Kalniņš ir pelnījis vietu vārtos. Zinot, ka Jānis ir mierīgs vārtsargs gan ārpus laukuma, gan laukumā, nestreso, ir nosvērts, Jānis viennozīmīgi varētu doties laukumā, piemēram, pret Norvēģiju vai Somiju. Protams, ka Hārtlijam ir plāns, kā izmantot visus vārtsargus, taču Jāņa dalība kādā no spēlēm ļautu Bobam pārliecināties, ka viņa rīcībā ir trīs labi vārtsargi.”

“Patlaban izlasē nav pirmā numura vārtsargu pozīcijā, bet kā pamatvārtsargu es uzskatītu Kivlenieku. Labi, ka Matīsam pēc mača ar Kazahstānu iedeva brīvdienu, jo gan jau viņš apzinās, ka priekšā ir spēle ar ASV, kurā, visticamāk, nāksies viņam stāties vārtos. Vārtsargi ir dažādi. Kādam nepatīk, ka jādala vietu vārtos ar kolēģi, savukārt citam patīk, ka aiz muguras ir līdzvērtīgs konkurents, kurš jebkurā brīdī var palīdzēt laukumā un pavilkt komandu. Ja Kalniņam neiedos iespēju stāvēt vārtos čempionātā, vai viņš apvainosies un nākotnē varētu arī pieļaut iespēju atteikt valstsvienībai? Nē. Domāju, ka Jānis tā nedarītu. Viņš zina, ka trenerim ir grūta izvēle, bet, protams, ka nav patīkami savās mājās čempionātā atrasties tribīnēs. Kalniņa sakarā jāatzīst, ka viņš labi zina Somijas izlasi, jo pats spēlēja Helsinku klubā. Tāpat tā būtu viņam laba motivācija, lai sevi pierādītu un nopelnītu jaunu līgumu. Pieņemu, ka Jānis tieši ar šādu domu arī vēlējās spēlēt šajā čempionātā, taču, ja viņam neuzticēsies turnīrā, to noteikti nebūs jāuzskata par traģēdiju, ” uzskata “Mogo”/LSPA vārtsargs.

 

Titulbilde: Latvijas Hokeja federācija