Juris Upītis

Upītis: Pie Hārtlija izlasē var tikt spēlētājs no jebkura kluba

Hokeja klubam “Kurbads” pērnā gada nogalē pievienojās Latvijas izlases kandidāts Juris Upītis, kurš komandas rindās aizvadījis vairākas spēles un piektdien piedalījās arī Latvijas kausa finālā, kurā “Kurbads” ar 2:3 pagarinājumā zaudēja “Mogo” hokejistiem. Uzbrucējs sarunā ar “Sportapersonībām” atklāja, kā nonāca Latvijas vicečempionu rindās, kā arī ieskicēja savus mērķus, kas šopavasar saistīti ar valstsvienību.

“Zināju, ka “Mogo” “Kurbadam” ir principiāls pretinieks un abas komandas tikušās gan Latvijas čempionāta, gan kausa izcīņas finālos. Pretinieku rindās zinu vairākus spēlētājus. Viennozīmīgi, ka šo finālu var dēvēt par Latvijas hokeja derbiju. Šodien bija laba spēle un domāju, ka skatītāji nenožēo, ka atnāca. Kāpēc “Kurbads” bieži piekāpjās izšķirošajās cīņās? Man tiešām grūti atbildēt uz šo jautājumu. Šī spēle jāaizmirst un jāgatavojas play-off izcīņai,” pēc kausa fināla sacīja spēlētājs, kurš atzīnīgi novērtē Latvijas čempionāta līmeni.

Pēdējos gados Juris spēlējis Krievijas hokeja Augstākajā līgā (VHL) Angarskas, Ustjkamenogorskas un Krasnojarskas komandās. Šī sezona Krasnojarskas “Sokol” gan neizvērtās tā, kā cerēts – uzbrucējs aizvadīja vien divus mačus un līgumsaistības ar klubu tika pārtrauktas.

“Lai Krievijā izdzīvotu komandā, jābūt stingram raksturam. Man viss bija OK, taču ir savi iemesli, kāpēc aizbraucu prom no Krievijas. Es spēlēju labās komandās, man tur ļoti patika, un jāsaka, ka arī krievi kā tauta man patīk. Jā, bija arī negatīvi mirkļi, tomēr pavadīto laiku Krievijā atceros pozitīvi.”

“Atbraucu no Krievijas un kādu laiku nespēlēju. Biju bez līguma un šosezon vēlējos palikt Latvijā. Sazinājos ar “Kurbada” vadītāju Andi Pikānu, kurš tālāk jau runāja ar treneriem un mēs vienojāmies par sadarbību. Var teikt, ka es biju iniciators nokļūšanai klubā,” norāda uzbrucējs.

Pirms neilga laika Upītis pabija arī Latvijas izlases treniņnometnē pie jaunā galvenā trenera Boba Hārtlija. Ja hokejists tiks aicināts uz pavasara nometni, izdevību iekļūt sastāvā pasaules čempionātā viņš nevēlas laist garām.

“Ja man dos iespēju, mēģināšu apliecināt trenerim, ka varu spēlēt izlasē. Pie Hārtlija izlasē var tikt spēlētājs no jebkuras komandas. Ja tu atbilsti viņa spēles modelim, durvis uz izlasi ir atvērtas. Viņš īpaši neiedziļinās, kādu klubu pārstāvi,” piebilda spēlētājs, kurš par nākamo sezonu vēl nedomā.

“Pienāks laiks, domāšu, kur spēlēšu nākamsezon. Tagad vēl jāpacīnās par Latvijas zeltu, viens man jau ir ar “Dinamo/Junioru” izcīnīts.”

 

Titulbilde: HK Kurbads