Jānis Sprukts

Sprukts un Cipulis uz ledus, Brancis raugās aiz robežām, bet Brakšs atsaka Doņeckai

Aizvadītajā nedēļā savu 9. sezonu uzsāka Kontinentālā hokeja līga, bet jau pavisam drīz pirmās spēles tiks aizvadītas arī Eiropas citās līgās. Tuvojoties septembrim, hokejisti arvien aktīvāk cenšas tikt pie jauniem līgumiem, bet tie, kuriem tas neizdosies tuvākajā laikā, visticamāk, jaunus klubus atradīs ne ātrāk par Miķeļiem jeb oktobra sākumu.

Kā pēdējais no latviešiem, kurš oficiāli licis parakstu uz līguma ir uzbrucējs Miks Lipsbergs, panākot vienošanos ar Francijas “Magnus” līgas klubu Lionas “Les Lions”. Pērn Lipsbergs kļuva par HK “Mogo” rezultatīvāko spēlētāju, 28 spēlēs sakrājot 46 punktus (18+28). Lipsbergs vasarā izmēģināja spēkus arī Rīgas “Dinamo” nometnē, taču gūtais savainojums vienā no pārbaudes spēlēm svītroja uzbrucēja izredzes nostiprināties komandā. Jāpiebilst, ka Lipsbergs Lionā spēles kopā ar pērnās sezonas Latvijas vicečempionu Artūru Mickeviču.

Uz Poliju devies aizsargs Mārtiņš Jakovļevs, kurš sezonu uzsāks Katovices komandā. HC “GKS Katowice” aizvadītajā sezonā finansiālu problēmu dēļ čempionātā nespēlēja, taču šovasar klubs starpsezonā sastāvam piesaistījis arī vairākus leģionārus. Katovices klubā spēlēs arī cits latviešu aizsargs Mārtiņš Porejs, kurš pērn spēlēja Skotijā.

Tuvu līgumam ar kādu no ārzemju klubiem ir arī uzbrucējs Edgars Brancis. Kā norāda spēlētājs, līgums varētu tikt noslēgts jau tuvākajā laikā. Par uzbrucēju interesi izrādījuši vairāki klubi no Francijas un Slovākijas, taču līdz gala lēmumam Edgars vēl nav nonācis. Pērn uzbrucējs spēlēja Pještanos, Slovākijā (12+10), bet šosezon klubam finansiālu apsvērumu dēļ nav piešķirta licence dalībai augstākajā līgā.

Tikmēr jaunu komandu Latvijā atradis cits bijušais “Kurbads” uzbrucējs Renārs Undelis, kurš pievienojies HS “Rīga” komandai. “Uz Rīgu mani uzaicināja mans bijušais bērnības treneris Igors Smirnovs, bet paralēli hokeja spēlēšanai es trenēšu 2009. gada audzēkņus. Vasarā bija pārrunas ar HK “Prizma”, tomēr kopsaucēju neatradām un es izvēlējos palīdzēt gados jaunajai komandai,” atzina Undelis.

Latvijā uz vēl vienu sezonu palicis HK “Mogo” aizsargs Jānis Brakšs, kurš noraidījis vairāku citu klubu piedāvājumus, tajā starpā Ukrainas kluba Doņeckas “Donbass” uzaicinājumu. Aizsargs sacīja, ka par šādu soli lēmis, jo Ukraina joprojām atrodas kara un ekonomisko problēmu nomocīta.

Ļoti iespējams, ka drīzumā dzirdēsim jaunumus par diviem bijušajiem Latvijas izlases hokejistiem – Jāni Spruktu un Mārtiņu Cipuli. Abi neesot atmetuši domas par profesionālā hokeja turpināšanu un cītīgi aizvada treniņus Latvijā. Savukārt pēc sezonas izlaišanas hokeju atsācis spēlēt uzbrucējs Sergejs Čubars, kurš 40 gadu vecumā noslēdzis līgumu ar Dānijas 2. līgas klubu Hvidovres “Fighters” un laukumā varētu iziet kopā ar savu 16 gadus veco dēlu Viktoru.

 

Titulbilde: Sportapersonibas.com