Samoilovs Sportapersonibas.com

Samoilovs: Izlaidīsim vairākus “Open” posmus; labāko līmeni jārāda jūlijā, augustā

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš šodien medijiem pastāstīja par jauno sezonu, ieskicējot savus plānus un atklājot, ka sezonas svarīgākās sacensības būs vasaras olimpiskās spēles Riodežaneiro.

“Jūtos labi, jau rīt dosimies uz Riodežaneiro, kur nedēļu norisināsies treniņnometne un tajā sparingosim ar vairākām komandām. Līdz šim vairāk strādājām pie tehniskā izpildījuma, taču tagad iegūsim spēļu praksi,” izteicās Samoilovs.

“9. martā uzsāksim savu pirmo posmu šogad un tas ir viens no četriem “Grand Slam” turnīriem, kurā startēsim šosezon. Līdz olimpiskajam kvalifikācijas turnīram mums ir četri posmi, kuros varam savākt punktus, taču vēlos uzsvērt, ka svarīgi ir olimpisko spēļu reitingā būt pēc iespējas augstāk, lai Olimpiādē būtu parocīgāki pretinieki grupā. Pirmajam posmam esam gatavi, taču sportiskās formas kāpums jāsasniedz augustā,” teic Samoilovs.

Sezonas pirmos divus posmus Samoilovs/Šmēdiņš izlaida, jo aizvadīja treniņnometni Hurgadā. “Ēģiptē trenējāmies kopā ar vāciešiem, kuriem līdzi bija savs treneris. Izmantojām arī viņu treniņmetodiku, līdz ar to treniņprocesā parādījās jauni vingrinājumi. Tagad nometnē aizvadīsim sparingmačus ar brazīliešiem.”

Samoilovs teic, ka duets ir gatavs grozīt sezonas plānus un nepieciešamības gadījumā izlaist kādu no posmiem. Sportisti jau izlaida pirmos divus “Open” posmu Irānā un Brazīlijā, tāpat viņi nespēlēs Sinsinati “Open” posmā, Kataras “Open”, kā arī Fortalezas “Open” Brazīlijā aprīļa beigās.

“Nedosimies uz “Open” posmiem Brazīlijā, jo tieši garie pārlidojumi nogurdina visvairāk. Nebūsim arī Sinsinati. Atpūsties varēsim pirms Klāgenfurtes posma jūlijā, kad pēc Gštādes posma būs brīvas 17 dienas. Klāgenfurtes “Grand Slam” gan nevaram izlaist, citādāk pauze pirms Olimpiādes būs pārāk liela,” uzsver Samoilovs.

Tikmēr Šmēdiņš par mērķiem Olimpiādē runāja izvairīgi, sakot, ka labprāt pierāda sevi laukumā, nevis runās un prognozēs.

“Mērķis var būt tikai viens un visaugstākais, un laikam pie tā arī paliksim. Skaidrs, ka šis ir ļoti atbildīgs gads, jo šī ir olimpiskā sezona,” piebilda Jānis un līdzīgās domās bija arī viņa partneris Aleksandrs.

Titulbilde: Sportapersonibas.com