Artūrs Salija

Artūrs Salija: “Liepājai” ir nākotne, bet kluba vadībai jāizdara pareizie secinājumi

“Optibet” hokeja līgā ir noskaidrots pirmais finālists un par to kļuva “Olimp/Venta 2002” komanda, kas sērijas piektajā mačā savā laukumā ar 4:2, bet visā pusfinālā ar 4-1 bija pārāka par HK “Liepāja”. Pēc zaudējuma liepājnieku kapteinis Artūrs Salija atskatījās uz pusfināla sēriju, kā arī aizvadīto sezonu.

Sezona ir noslēgusies. Kādas ir pirmās domas pēc play-off sērijas?

Es teiktu, ka esmu sarūgtināts, ka tik ātri noslēdzām sezonu. Rūgtums arī tāpēc, ka varējām “izvilkt” šo sēriju, taču nespējām. Pārdomu būs daudz.

Tu aizvadītajā spēlē guvi komandas otros vārtus, trešajā trešdaļā panākdams 2:2. No malas izskatījās, ka šis vārtu guvums komandai iedeva jaunu enerģiju un jūs varētu arī izraut uzvaru, taču sekoja pretējs scenārijs – Miķelis Rēdlihs mačam un arī sērijai pielika punktu.

Miķelis noteikti bija viens no šīs sērijas atslēgas spēlētājiem, kas Liepājai visas sērijas garumā sagādāja lielākās problēmas. Bet hokejs ir komandas spēle un es nevaru teikt, ka tikai viņš viens uzvarēja. Dažos brīžos mums pietrūka koncentrēšanās, ielaidām “vieglus golus”, savukārt paši nespējām tik vienkārši tos gūt. Tas arī veidoja kopējo bildi.

Sērijas ceturtajā mačā Liepājā jums sastāvā nebija vairāki pamatsastāva spēlētāji. Ja pieskaita klāt Bruno Zabi un Mārtiņu Oskaru Freimani, kuri nesen atstāja komandu, aizvadītāt maču bez septiņiem, astoņiem spēlētājiem, taču spējāt sērijā pie rezultāta 0-3 izcīnīt pirmo uzvaru. Kādu ietekmi sērijas laikā atstāja robi sastāvā?

Man grūti teikt. Uzskatu, ka fiziski mēs bijām gatavi pusfinālam, un, ja sērijā būtu septiņas spēles, nepieciešamības gadījumā tās varētu arī aizvadīt ar trīs maiņām. Jā, traumas mums bija visas sezonas garumā, taču sapratām, ka esam zaudējuši daļu spēlētāju un jāturpina cīnīties ar tiem spēkiem, kas ir ierindā.

Šosezon redzēju daudzas Liepājas spēles. Manuprāt, Liepājai pietrūka dažu pieredzējušu spēlētāju, kuri ne tikai varētu būt līderi, bet arī palīdzētu gados jauniem spēlētājiem ar padomu un savu pieredzi, jo sastāvā bija vairāki spēlētāji, kuriem tā trūka, īpaši izslēgšanas spēlēs.

Tas, ka komandā bija vairāki gados jauni spēlētāji, tas bija pluss. Jā, viņiem nebija play-off spēļu pieredze, taču kaut kad viņiem jādod iespēja. Vai vēl pietrūka pieredzējuši spēlētāji? Uzskatu, ka mums sastāvā bija vairāki pieredzējuši hokejisti un līderu loma gūlās uz mūsu pleciem. Varbūt mēs nespējām motivēt jaunos vai parādīt viņiem labāko piemēru. Jaunie vienmēr dos savu enerģij, bet vecie – savu.

Kā vērtē savu sniegumu?

Neesmu vēl par to domājis. Paies laiks un padomāšu, kāda man bija šī sezona. Covid-19 noteikti atstāja ietekmi uz sezonu. Es komandai pievienojos novembrī, sākumā gaidīju piedāvājumus, taču tādu nebija. Nospēlēju mazāk spēļu nekā citi. Nevaru izdarīt viennozīmīgus secinājumus par sezonu.

Manuprāt, Tu laukumā demonstrēji solīdu attieksmi,  cīņassparu un nepiekāpību. Tu esi viens no tiem, kura sniegumu es varu izcelt komandā.

Paldies par labajiem vārdiem! Tas ir mans spēles stils. Mani noteikti nevar pieskaitīt talantīgākajiem spēlētājiem, nekad arī neesmu pretendējis uz to, bet, ja esmu labā fiziskajā formā, tad zinu, ka ar savu darbu varu palīdzēt komandai. Daru laukumā to, ko es vislabāk māku.

Vai nākamsezon mēs tevi redzēsim Virslīgā?

Šobrīd es domāju, ka nē. Vēlos aizbraukt uz kādu Eiropas līgu un izmēģināt spēkus tur. Kad pievienojos Liepājai, man bija piedāvājumi, taču es nevēlējos mukt prom. Es sevi saukšu par patriotu – ja esmu izvēlējies komandu un parakstījis līgumu, tad tur arī centīšos aizvadīt visu sezonu. Man nepatīk mētāties šurpu turpu. Nākamsezon mēģināšu izsisties kaut kur Eiropā.

Kas nākotnē sagaida Liepājas hokeju?

Klubam jāatrod  balanss starp jaunajiem un pieredzējušajiem hokejistiem. Jaunajiem jāstrādā vairāk individuāli arī pēc treniņiem un jāpievērš uzmanība gados vecākajiem spēlētājiem, savukārt pieredzējušajiem jārāda pozitīvs piemērs. Uzskatu, ka Liepājai ir nākotne.

Apstāšanās pusfinālā Liepājas klubam ir neveiksme?

Katrs zaudējums savā ziņā ir neveiksme, taču, kā jau teicu – mēs bijām spējīgi iekļūt finālā. Nedaudz pietrūka veiksmes. Jāpiemin arī sērijas pirmā spēlē, kurai nebijām noskaņojušies un uz maču izgājām negatavi. Pēc pirmās spēles bija grūti atgūties, bet tomēr zināmā mērā atguvām savu spēli. Protams, mūs iegāza arī pašu pieļautās kļūdas, bet “Olimp/Venta 2002” rindās ir daudz meistarīgu spēlētāju, kuri mūs par tām sodīja ar gūtiem vārtiem. Bet šis zaudējums Liepājai noteikti nav traģēdija. Gan liepājnieki, gan arī kluba vadība redzēja, ka mums ir gados jauna komanda. Pēdējās spēles aizvadījām ar nepilnām četrām maiņām. Kluba vadībai jāizdara pareizie secinājumi un jādomā, kā uzlabot sniegumu nākamsezon.

 

Titulbilde: HK Liepāja