ROBERTS BUKARTS

Roberts Bukarts: Līgums ir, bet izvēle manā ziņā

Viens no Latvijas hokejistiem, kurš šosezon spēlē ārzemēs un demonstrē labu sniegumu ir jūrmalnieks Roberts Bukarts. Roberts otro sezonu aizvada Čehijas Ekstralīgas klubā “PSG Zlin” un ir komandas rezultatīvākais spēlētājs.

Bukarts 2014. gada Čehijas čempioniem pievienojās aizvadītās sezonas pirmajā pusē un jau īsā laikā kļuva par vienu no komandas vadošajiem spēlētājiem, sezonā sakrājot 31 punktu (19+12). Arī šogad uzbrucējs rāda atzīstamu sniegumu un 49 spēlēs guvis 18 vārtus, kā arī atdevis 19 piespēles (37). Tiesa gan, klubam rezultāti nav spīdoši – pērn regulārajā sezonā 7. vieta un pārspēlēs par tikšanu play-off pirmā kārta pārvarēta, bet 1/4 finālā ar 1-4 zaudēts Prāgas “Sparta.

“Pavadīto laiku Zlīnā varu sadalīt divās dažādās sezonās. Pērn atbraucu sezonas vidū un kā jau bieži mēdz būt – viss ir jauns un man bija pozitīvas emocijas. Otrais gads ir grūtāks. Sezonas sākums neizdevās, jo vairākiem spēlētājiem bija traumas, nevarējām nokomplektēt četras pilnas maiņas. Sezonas laikā nomainījās treneris (atnāca Roberts Svoboda  – M.L.), kuru es raksturotu kā konservatīvu. Viņš vēlas, lai spēlējam vienkārši, metam ripu ārā no zonas un lieki neriskējam,” sarunā ar “Sportapersonībām” teic Bukarts.

Klubam sezonas sākums nebija izdevies un ilgu laiku Zlīna tabulā atradās pēdējā vietā. Tikai sezonas otrajā pusē komanda sāka kāpt uz augšu un tagad ar 69 punktiem ieņem 11. vietu. Klubam atlikusi viena spēle, kurā jāuzvar Karlovi Vari, lai tiktu labāko desmitniekā un piedalītos pārspēlēs par vietu play-off. Tiesa gan, ar uzvaru var nepietikt, svarīgi arī, kā nospēlēs konkurenti.

Sastāvs Zlīnai gana labs ar vairākiem pieredzējušiem spēlētājiem. Miroslavs Blataks (34), Jirži Marušaks (41), Ondrejs Veselijs (39), Pāvels Kubiš (31), otrs rezultatīvākais komandā Petrs Holīks (26), tomēr citiem klubiem uzvārdi skaļāki un arī finansiālās iespējas citas. Noteikti jāizceļ spēcīgā Trīņeca, kuras rindās vairāki spēlētāji ar NHL un Čehijas izlases pieredzi.

“Trīņeca uz papīra noteikti ir viens no čempionāta favorītiem un viņiem ir liels budžets. Klubam ir laba infrastruktūra, tur mīl hokeju. Sastāvs viņiem līdzīgs kā vecajos Sanktpēterburgas SKA laikos, plus klāt paņemti gados jaunāki hokejisti. Viņi savu spēli cenšas vairāk balstīt uz meistarību. Čehijā hokejs ir augstā līmenī un to arī pierādīja Prāgas “Sparta”, kura iekļuva Čempionu līgas finālā, zaudējot tikai pagarinājumā. Regulārajā sezonā viņi izsita zviedrus, somus un arī šveiciešus.”

Vai Roberts paliks Zlīnā arī nākamsezon? Uzbrucējam ar klubu ir līgums arī uz nākamo gadu, taču tas nenozīmē, ka viņš noteikti būs redzams tieši šajā klubā. “Zlīnai ar mani ir spēkā līgums uz nākamo sezonu, bet izvēla ir manā ziņā. Līdz 31. maijam man ir tiesības pārtraukt līgumsaistības. Sezonas laikā nomainījās treneris, arī kluba prezidenta amatā ir jauns cilvēks. Tie cilvēki, pie kuriem es ierados klubā, šeit vairs nestrādā. Grūti teikts, kādas ir vadības domas attiecībā par mani. Daži spēlētāji, iespējams, beigs karjeru, bet es un vēl divi hokejisti līdz maija beigām varam izlemt par nākotni. Redzēsim, kā būs,” piebilst uzbrucējs.

 

Titulbilde: Zlin Press/Jiří Zaňát