sportapersonibas rallijs 13

“Rally Liepāja” pārcelts. Rīkotāji atklāj arī datumus

Februāra sākumā paredzētā, bet Latvijas ziemai neraksturīgi silto laikapstākļu dēļ atceltā, FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posma “Rally Liepāja” norise pārcelta uz šā gada 16. – 18. septembri.

Visiem “Rally Liepāja” ieejas karšu īpašniekiem svarīgi ņemt vērā, ka iegādātās ieejas kartes būs derīgas arī septembrī paredzētajā Rally Liepāja norises laikā, un ar tām varēs apmeklēt visus jaunajā norises laikā notiekošos rallija ātrumposmus. Tomēr, ja ieejas karšu īpašniekiem “Rally Liepāja” jaunajos datumos jau ir paredzēti citi plāni, tad rallija organizators dod iespēju līdz pat šā gada 31. martam ieejas kartes atgriezt, saņemot atmaksu. Ieejas karšu atgriešanas noteikumus lūdzam skatīt interneta mājaslapā www.lvrally.com.

“Man ir liels gandarījums, ka Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) un čempionāta rīkotājs “Eurosport Events” izrādīja lielu pretimnākšanu un kopīgi strādājot esam atraduši visām pusēm piemērotu “Rally Liepāja” norises laiku, kas, neskatoties uz dabas untumiem, tepat Latvijā ļaus sarīkot drošu un augstas kvalitātes Eiropas čempionāta posmu,” izteicies “Rally Liepāja” rīkotājs, RA Events direktors Raimonds Strokšs.

“Lai gan līdz šim “Rally Liepāja” bija čempionāta vienīgais ziemas posms, kurā tiek izmantotas riepas ar garajām sporta radzēm, esmu pārliecināts, ka Kurzemes ātrumposmi Eiropas rallija meistariem arī rudenī sniegs tik pat unikālu un sarežģītu pārbaudījumu. Ceru, ka sacensību norisi septembrī atzinīgi novērtēs arī skatītāji, kuriem jaudīgo pilnpiedziņas R5 klases automašīnu braukšana pa grunts seguma ceļiem būs nebijis, un ilgi gaidīts piedzīvojums.”

“”Rally Liepāja” arī saglabās savu nozīmīgo lomu plašu popularitāti ieguvušajā ERČ Junioru čempionātā – ja iepriekš Latvijā bija paredzēta pirmā posma norise, tad šobrīd Liepājas un Kuldīgas apkārtnē norisināsies čempionāta noslēdzošais posms, kas ļauj sagaidīt intriģējošus notikumus arī priekšpiedziņas R2 klasē. Atcerēsimies, ka 2015. gadā Eiropas vicečempiona titulu Junioru ieskaitē izcīnīja Latvijas pārstāvji – Sports Racing Technologies rallija komandas ekipāža Ralfs Sirmacis/ Artūrs Šimins, kuri šogad startē ar pilnpiedziņas “Škoda Fabia” R5,” norādīja Strokšs.

Tikmēr FIA Eiropas rallija čempionāta koordinators Žans-Batiste Lejs sacīja sekojoši: “Atrast brīvu vietu pasākumu kalendārā nebija viegls uzdevums. Mums bija jāizvairās no rallija vienlaicīgas norises ar kādu no pasaules rallija čempionāta posmiem. Tāpat starp sacensībām jāietur pietiekami liela pauze, lai komandām pietiktu laika pārvietot visu tehniku. Jaunais norises datums sniedz mums iespēju saglabāt ERČ asfalta un grunts seguma ralliju skaitu, kā arī nodrošināt sešu posmu norisi tik populārajā ERČ Junioru čempionātā. Šodien izziņojot jauno “Rally Liepāja” norises datumu, mēs ceram, ka būsim devuši pietiekami daudz laika, lai gan komandas, gan skatītāji spētu pilnvērtīgi sagatavoties lieliskai rallija nedēļas nogalei.”

 

Titulbilde: Sportapersonibas.com