Kurbads sportapersonibas.com

Pikāns: “Kurbads” meklē pastiprinājumu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā

Gatavošanos jaunajai hokeja sezonai uzsākusi Latvijas čempionvienība HK “Kurbads”, starpsezonā papildinot sastāvu ar jauniem spēlētājiem. Kluba vadītājs Andis Pikāns sarunā ar “Sportapersonibas.com” norādīja, ka komandas komplektācija gandrīz noslēgusies, tomēr nav izslēgts, ka tuvākajā laikā vienībai varētu pievienoties vēl kāds spēlētājs.

Pirms neilga laika “Kurbada” sakarā tika locīti divu spēlētāju vārdi  – Bruno Zabis un Jēkabs Rēdlihs. Par pirmo zināms, ka čempionu rindās viņš šosezon nespēlēs. Pēc Pikāna teiktā abas puses nav spējušas panākt vienošanos. Tikmēr Bruno jau aizvadījis treniņus “Liepāja” sastāvā un, visticamāk, sezonu uzsāks Kurzemē. “Ar Bruno nespējām vienoties par nosacījumiem, bet neslēpšu – viņš bija mūsu interešu lokā un piedāvājums tika izteikts. Savukārt ar Rēdlihu norit pārrunas. Kāds bija uzrakstījis medijos, ka Jēkabs ir noslēdzis profesionālā hokeja gaitas, bet uzsvēršu, ka “Kurbads” ir profesionāls klubs un spēlētāji treniņus aizvada katru dienu. Tagad jāsaprot, vai viņš spēs palīdzēt komandai. Ja būs profesionāla attieksme, tad, iespējams,  Rēdlihs būs mūsu rindās,” no Pikāna teiktā var secināt, ka Jēkabam pašam jāizlemj, kādā līmenī turpināt spēlēt hokeju.

Kā pēdējais klubam nesen pievienojās uzbrucējs Gatis Gricinskis, kuru pēc dažiem treniņiem atbrīvoja Rīgas “Dinamo”. Pikāns uzsver, ka sastāvs nokomplektēts par 95 procentiem, bet tiekot meklēts pastiprinājums gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Pirmā vārtsarga loma uzticēta Uldim Čalpam, bet konkurenci sastādīs Guntars Reiss un no “Prizma/Pārdaugava” pārnākušais Nils Grīnfogels, kurš iziet pārbaudes laiku. Savukārt prom uz Poliju devies Mārtiņš Raitums. Klubs piedāvājumu vārtsargam nemaz nav izteicis.

Kluba vadība uzskata, ka sastāvs ir līdzvērtīgs pērnās sezonas redzētajam. “Svarīgi bija saglabāt pērnās sezonas kodolu. Nav daudz komandu, kas finālsērijā ir atspēlējušās no 0-3,” aizvadītā pavasara notikumus atmiņā atausa kluba vadītājs.

“Kurbadam” šosezon priekšā divi izaicinājumi. Augusta otrajā pusē tika atklāta jaunā halle, kura kļūs par komandas jauno mājvietu, bet no 20. līdz 22. oktobrim tajā norisināsies Kontinentālā kausa izcīņas (KK) otrā kārta. “Kurbads” vasarā IIHF cilvēkiem sekmīgi prezentēja turnīru sarīkošanu, izpelnoties atzīnību. “Tas no mums prasīja lielu uzņēmību, jo no Latvijas Hokeja federācijas puses nesagaidījām atbalstu. Paši izcīnījām tiesības to sarīkot jaunajā hallē. Toms Hartmanis sniedza lielisku prezentāciju, kā rezultātā poļus “atstājām bez variantiem”. Visām komandām, izņemot mūs, līdzi bija arī federāciju pārstāvji,” norādīja Pikāns, piebilstot, ka uz KK laiku komanda varētu pastiprināt sastāvu.

Uz ledus spēlētāji izies augusta sākumā, bet mēneša beigās Liepājā paredzēts četru komandu turnīrs. Pirms pāris dienām aizvadīt pārbaudes spēles piedāvāja Krievija Augstākās līgas (VHL) klubs Ņeftekamskas “Toros”, taču “Kurbads” atteica, sakot, ka neesot vēl gatavi.

 

Titulbilde: HK Kurbads