Rihards Bukarts, Latvijas hokeja izlase, Pasaules čempionāts hokejā

Par Rihardu Bukartu interese no Vācijas, netiek izslēgta arī Berlīne

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rihards Bukarts, kurš patlaban piedalās Dānijā notiekošajā pasaules čempionātā, sarunā ar “Sportapersonibas.com” sacīja, ka nākamajā sezonā varētu turpināt spēlēt Vācijas hokeja līgā (DEL), tiesa gan, hokejists vēl nenosauca savu jauno klubu.

Aizvadītajā sezonā 22 gadus vecais uzbrucējs pārstāvēja trīs komandas. Sezonu hokejists sāka Čehijas Ekstralīgas klubā Zlīnas “Aukro Berani”, vēlāk pievienojās KHL vienībai Rīgas “Dinamo”, bet marta sākumā Bukarts pievienojās vairākkārtējiem Vācijas čempioniem Berlīnes “Eisbaren”, iekļūstot izslēgšanas spēļu finālā.

“Ja es nemācētu spēlēt hokeju, es tur noteikti nebūtu nokļuvis. Tie cilvēki, kuri mani uzaicināja, zināja, uz ko esmu spējīgs un kuras ir manas stiprās puses. Viņi zināja manas vērtības. Pērn spēlēju Losandželosas “Kings” sistēmā un viss (komunikācija un pārrunas – M.L.) notika caur viņiem. Berlīnes kluba īpašnieki ir Losandželosas “Kings” pārstāvji. Šo neilgo laiku Berlīnē es tiešām izbaudīju,” sacīja Bukarts.

Regulārajā sezonā “Eisbaren” rindās Bukarts divos mačos atdeva vienu rezultatīvu piespēli, tikmēr play-off izcīņā 16 spēlēs uzbrucēja rēķinā astoņi punkti (4+4). Finālā Berlīnes klubs ar 3-4 piekāpās Minhenes “Red Bull” hokejistiem, kuri par Vācijas čempioniem kļuva trešo gadu pēc kārtas.

“Jebkuram spēlētājam patiktu spēlēt hallē, kurā uz spēlēm nāk 15 000 līdzjutēju. Mums bija lieliska komanda, mēs izcīnījām daudz uzvaru, bet play-off zaudējām tikai dažus mačus. Kad ierados komandā, laukumā gāju 4. maiņā, bet vēlāk spēlēju arī otrajā virknējumā, kā arī pirmajā vairākumā.”

Bukarts atzina, ka par viņu tagad ir interese arī no citām DEL komandām, tajā skaitā no Berlīnes, taču līgums tiks noslēgts pēc pasaules čempionāta Dānijā. “Sarunas ar klubiem notiek. Interesi izrāda vairāki DEL klubi, bet palikšana Berlīnē ir mana prioritāte. Redzēsim, kā viss tālāk norisināsies, bet patlaban koncentrējos spēlēm pasaules čempionātā,” piebilda hokejists.

“Eisbaren” pēc sezonas jau pagarinājusi līgumus ar vairākiem spēlētājiem. Jaunākā informācija liecina, ka klubs izskata iespēju noslēgt līgumu ar pieredzējušo čehu uzbrucēju Jaromiru Jāgru, tikmēr uz viņa palīdzēšanu nākamsezon cer arī hokejistam piederošais “Kladno” klubs. Savukārt pilnīgi droši zināms, ka jaunajā sezonā Berlīnes klubu vairs nevadīs Uve Krups, kurš pieņēmis Prāgas “Sparta” piedāvājumu.

Titulbilde: Jekaterina Urošļeva