Sarma16-Rovanpera

Opā! Rallijā “Sarma 2016” uzvar 15 gadus vecais somu pilots

Svētdien Gulbenē vēlā pēcpusdienā noslēdzās tradicionālais ziemas rallijs “Sarma 2016”. Tajā lielisku uzvaru izcīnīja pasaulē pazīstamās somu rallija zvaigznes Harija Rovanperas piecpadsmitgadīgais dēls Kalle Rovanpera ar stūrmani Risto Pietilainenu, kuri brauca ar “Škoda Fabia” S2000 rallija automašīnu. Jāpiebilst, ka uzlecošā rallija zvaigzne startē ar Latvijas licenci un sacensībās pārstāv Latviju.

Otro vietu rallija kopvērtējumā izcīnīja Raimonds Kisiels un Arnis Ronis ar “Škoda Fabia” R5, trešo – Rainers Auss un Simo Koskinens ar “Mitsubishi Lancer Evo” IX.

Pēc pirmās rallija dienas līdera pozīcijas piederēja Raimondam Kisielam, taču Kalle Rovanpera otrās sacensību dienas laikā spēja ar uzviju atgūt pirmajā dienā zaudēto laiku un izcīnīt uzvaru. Pirmās dienas vicelīderi Jāni Vorobjovu pievīla jaunuzbūvētā rallija automašīna “Mitsubishi Mirage” un viņš spēja finišēt ceturtajā vietā rallija kopvērtējumā un 3. vietā LRČ1 ieskaitē. Piektajā vietā finišēja Mārtiņš Svilis ar stūrmani Ivo Pūķi un “Mitsubishi Lancer Evo” X rallija automašīnu.

LRČ2 ieskaitē uzvaru izcīnīja Rainers Auss, otrajā vietā atstājot Mārtiņu Svili, bet trešajā vietā finišēja Egons Kaurs un Eriks Lepiksons ar “Mitsubishi Lancer Evo” IX, kurš visu otro rallija dienu cīnījās par vietu uz pjedestāla ar poļu ekipāžu Arons Domžala/Žimons Gospodarčiks, kuri startēja ar “Subaru Impreza” STI sporta automašīnu.

LRČ3 ieskaitē, kurā sportisti startē ar viena tilta piedziņas automašīnām pārliecinoši uzvarēja igaunis Gustavs Krūda ar stūrmani Kenu Jārveoja un “Ford Fiesta” R2 rallija automašīnu. Otro vietu izcīnīja somu ekipāža Joonas Tokē un Jani Salo ar “Peugeot 208” R2, bet trešo – igauņu ekipāža Rasmus Ūstulnd/Imre Kūsks ar “Ford Fiesta” R2. Teicamu sniegumu šajā rallijā demonstrēja Mārtiņš Sesks un Reinis Vilsons ar “Ford Fiesta” R2, taču šoreiz viņam neizdevās finišēt uz goda pjedestāla.

RK1 ieskaitē arī otrajā rallija dienā pārliecinoši ātrākais bija Andis Neikšāns ar stūrmani Aivi Aizsilnieku un “BMW” M3. Arī otrās un trešās vietas ieguvēji palika nemainīgi kā pirmajā dienā – Madis Vanaselja un Jānus Hobemāgi ar BMW M3 izcīnīja otro, bet trešo – Aleksandrs Kudrjavtsevs un Anna Zaveršinskaja ar “Renault Clio” R3.

Otrajā rallija dienā Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu dalībniekiem pievienojās arī Latvijas rallijsprinta dalībnieki. Rallijsprinta ieskaitē starp pilnpiedziņas auto klašu dalībniekiem ātrākie bija Mareks Švarcs- Švampāns un Armands Lūkins ar “Subaru Impreza”, otro vietu izcīnīja Ints Jeršovs un Armands Lūkins ar “Subaru Impreza”. Savukārt trešo – Ingus Pantelis un Mārtiņš Blumentāls ar “Subaru Impreza”. Viena tilta piedziņu automašīnu starpā ātrākie rallijsprinta ieskaitē bija Zigurds Kalniņš un Renārs Salaks ar “BMW”, otro vietu izcīnīja Arnis Alksnis un Armands Pārupe ar “BMW” M3, bet trešo – Kalvis Blūms un Jurģis Meisters ar “Honda Civic”.

Titulbilde: Arturs Igaveņš (ASRT Media)