Zabis Bruno

“Liepāja” par Zabi: No tādiem piedāvājumiem hokejisti neatsakās

Gatavošanos jaunajai sezonai uzsākusi pērnās sezonas Latvijas čempionvienība hokeja klubs “Liepāja”, starpsezonā gan krietni pamainot sastāva aprises.

Uz Rumānijas vicečempioni SC “Csikszereda” devušies trīs liepājnieki  – aizsargi Raimonds Tūbelis, Iļja Makarovs, kā arī  uzbrucējs Egils Kalns, bet aizvadītās sezonas MVP un liepājnieku uzbrukuma līderis Bruno Zabis pievienojies “Kurbads” klubam.

“Liepāja” menedžeris Toms Strauss atzīst, ka 25 gadus vecā hokejista noturēšana sastāvā nebija pašmērķis. “No tādiem piedāvājumiem hokejisti nemēdz atteikties,” par uzbrucēja pāreju uz Ogri saka Strauss. “Mums nav mērķis maksāt spēlētājiem lielas algas un Bruno gadījumā mēs nelikām nekādus šķēršļus. Esam priecīgi, ka mūsu puišus novērtē citi klubi un par liepājniekiem tiek izrādīta interese.”

Līdzīgi kā iepriekš, arī jaunajā sezonā klubs balstīsies uz saviem audzēkņiem un sastāvs būs gados jauns. “Konceptu nemainām, strādājam ar saviem audzēkņiem un nav izslēgts, ka sezonas laikā klubā atgriezīsies kāds no tiem, kuri vasarā devušies prom. Piemēram, uz Rumāniju aizbraukušajiem spēlētājiem ir visas iespējas atgriezties Liepājā un viņi zina, ka durvis šeit ir vaļā. Man zvanīja Rumānijas kluba īpašnieks un jautāja, vai var aicināt komandā mūsējos. Ja mēs iebilstu, viņi uz Rumāniju nedotos, bet mēs akceptējām viņu došanos prom un teicām, lai dod puišiem iespēju spēlēt ārzemēs,” skaidro Strauss.

Uz pārbades laiku klubā bija ieradušies divi ārzemnieki – 20 gadus vecais slovāku uzbrucējs Martins Klempa un 17 gadus vecais dāņu uzbrucējs Tajs Ālings, taču abi jau devušies prom. “Sastāvā viņi netika. Ja abiem būtu Latvijas pases, varbūt arī paturētu viņus.” Tāpat try-out posms ir daugavpilietim Arturam Kuzmenkovam, kurš pēdējos gados uzkrājis pieredzi Krievijā un Kazahstānā un vēl diviem spēlētājiem – uzbrucējam Leonardam Rimjanam un aizsargam Imantam Ļeščovam. Vienībā atgriezies uzbrucējs Valters Freijs (pērn “”Mont-Blanc”, Francijas 2.līga).

Sastāvā vairs nemana vārtsarga Nila Grīnfogela vārdu, bet no Jelgavas pārnācis Toms Konrāds, kurš konkurēs ar Vadimu Miščuku. “Abi ir līdzvērtīgi vārtsargi un konkurence par pirmā vārtsarga pozīciju nāks tikai par labu,” piebilst Strauss.

Strauss norāda, ka komandas komplektācija ir gandrīz noslēgusies, taču vēl varot būt kāds papildinājums. Šobrīd ir zināms, ka 21. augustā “Volvo” ledus hallē būs pārbaudes spēle pret Sanktpēterburgas SKA  jauniešu komandu, kā arī divas spēles ar HK “Kurbads”, no kurām viena notiks Liepājā.

Titulbilde: HK Liepāja