Martins Lavrovs

Lavrovs pēc “Dinamo” nometnes: Redzot spēlētāju skaitu, apzinājos reālo situāciju

Šīs nedēļas sākumā KHL klubs Rīgas “Dinamo” paziņoja, ka no treniņnometnes atskaita 23 gadus veco  uzbrucēju Martinu Lavrovu. Hokejists sarunā ar “Sportapersonibas.com” pastāstīja par aizvadīto treniņnometni un saviem nākotnes plāniem.

Uz “Dinamo” uzbrucēju vasarā uzaicināja kluba ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns un viņš arī Martinam paziņoja par atskaitīšanu. “Ierados uz rīta treniņu un no Ankipāna uzzināju, ka vairs neturpināšu trenēties ar komandu. Treneru korpuss neko nepaskaidroja. Ja godīgi, tad jutu, ka šāds iznākums varētu sekot, jo, ierodoties Valmierā redzēju, cik daudz spēlētāju pievienojušies komandai. Sapratu, ka man nav daudz iespēju aizķerties. Protams, cīnījos par vietu sastāvā, bet izredzes nebija lielas. Nometnes laikā nācās spēlēt gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, pēdējā pozīcijā pavadīju pusi nometnes. Savukārt no trīs spēlēm turnīrā Minskā piedalījos tikai vienā,” stāsta uzbrucējs.

Martins atzīst, ka ar pavadīto laiku nometnē ir apmierināts un ieguvis pieredzi. Nometne neesot bijusi viegla, smagākie treniņi gan bijuši tās sākumā, kad spēlētāji Piņķos ielikuši fizisko bāzi, bet Valmierā vairāk strādāts uz ledus, domājot par taktiskajiem risinājumiem. Kādu komandu būvē jaunais galvenais treneris Sandis Ozoliņš? “Sandis vēlas redzēt agresīvu un ātru hokeju. Lai spēlētāji spēlētu īsas maiņas. Kā viena no prasībām ir forčekings un palīdzēšana partneriem aizsardzības zonā. Visu laiku jāiet virsū pretiniekam,” skaidro uzbrucējs. Viņaprāt, labu iespaidu treniņnometnē atstājuši leģionāri – uzbrucējs Denijs Kristo un aizsargs Karls Stolerijs, bet spēlētājs piebilst, ka katrs ārzemnieks ar kaut ko izcēlies.

Hokejista nākamais solis ir noslēgt līgumu ar kādu klubu. Pēc viņa vārdiem, pie tā tagad strādājot pat divi aģenti – viens no Slovākijas, bet otrs ir zviedrs, kurš Martinu pats uzrunājis pirms pāris dienām. “Meklējam variantus Eiropā. “Ir iespēja nokļūt Slovākijā, kur biju jau pērn, bet esmu piesardzīgs. “Nove Zamky” (uzbrucēja ex klubs – M.L.) palika parādā un neesmu drošs, ka izdosies naudu atgūt. Nevar izslēgt arī variantu karjeru turpināt Skandināvijā. Pagaidām gan nemāku teikt, uz kurieni došos,” saka spēlētājs. Tikmēr par sezonas uzsākšanu Latvijā hokejists izsakās skeptiski: “Diez vai.”