porzingis

Latvijas NBA apskatnieks: “Knicks” ielaiž vismazāk, kad laukumā ir Porziņģis

Viens no Latvijas erudītākajiem Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) apskatniekiem un bloga “lamarmatic.com” autors, vairāku unikālu interviju veidotājs Reinis Lācis sarunā ar “Sportapersonibas.com” pastāstīja par Kristapa Porziņga debiju Ziemeļamerikā un akcentēja basketbolista nozīmīgākās epizodes laukumā.

Ņujorkas “Knicks” basketbolisti aizvadījuši trīs spēles un ar diviem panākumiem Austrumu konferencē Atlantijas divīzijā ieņem 2.vietu. Porziņģis laukumā devies visos mačos, vidēji spēlē gūstot 11,3 punktus, bet zem groziem savācot 6,7 bumbas. Tāpat latvieša rēķinā 0,3 piespēles, 1,3 pārķertas bumbas, 2,3 kļūdas un četras piezīmes.

“Nebiju gaidījis, ka jau sezonas sākumā Porziņģis laukumā dosies pamatsastāvā un noteikti pārsteidz viņa spēle aizsardzībā. Kristaps tiek pretiniekam līdzi kājās, ceļ rokas augšā un darbojas pārliecinoši. Viņš ar Robinu Lopesu ir stabilākais duets aizsardzībā,” saka NBA apskatnieks. “Ja pasekojam statistikai, tad Ņujorka ielaiž vismazāk punktu tad, kad laukumā ir tieši Porziņģis.”

Apskatnieks norāda, ka pretēji iepriekš izskanējušām bažām, ka Porziņģis sava svara dēļ aizsardzībā būs krietni vājāks par konkurentiem tomēr atstājis labu iespaidu un ar saviem pienākumiem tiek galā veiksmīgi.

“Aizsardzībā groza apakša ir nosegta. Daudzi paredzēja, ka viņam zem groziem klāsies grūti, taču pirmajos mačos viņš darbojies sekmīgi. Porziņģis cenšas un vēlas sevi apliecināt. Pēc trīs aizvadītiem mačiem vēl ir pāragri par šādu iezīmi priecāties, bet pretinieki no groza apakšas ir realizējuši 41% metienu, kas ir ļoti labs aizsardzības rādītājs latvietim. Pērn līderis šajā rādītājā bija francūzis Rūdijs Gobērs, pret kuru groza tuvumā tika realizēti 40% metienu. Porziņģa rādītāji aizsardzībā ir atzīstami,” skaidro apskatnieks, kurš norāda arī uz Porziņga trūkumiem.

“Porziņģis pagaidām paļaujas, ka metienu viņam izkārtos citi, bet pats bieži savās darbībās ar bumbu apjūk va arī nonāk sarežgītā situācijā. Viņš vēl nav gatavs pats sev izkārtot momentus un, protams, gribētos cerēt, ka uzbrukumā ar laiku viņš kļūs daudzpusīgāks. Ir brīži, kad uzbrukumā trūkst pārliecības.” Kā Kristapam veiksies turpmāk un vai “Knicks” ar viņu kā vienu no līderiem rēķināsies visu atlikušo sezonu? “NBA galvenokārt attiecībā uz jaunajiem spēlētājiem izmanto divu veidu stratēģijas – vai nu dod daudz spēles laika un sadzīvo ar viņu pieredzes trūkumu un kļūdām, vai arī laukumā laiž mēreni, spēlētāju attīstot lēnām un pasargā, lai pirmajā gadā neiedzīvotos savainojumos. Ja vien sezona komandai neizvērtas pagalam neveiksmīga, kas dotu iespēju laukumā vairāk laist jaunos spēlētājus, domāju, ka “Knicks” ar viņa spēles laiku nepārspīlēs un vidēji mačā Kristaps ap 20 minūtēm dabūs šosezon.”

Titulbilde: sportsworldreport.com