Paolo Nikolato | FOTO: LFF

Latvijas futbola izlase nodota itāļu speciālista rokās

Latvijas futbola nacionālo izlasi turpmāk vadīs itāļu speciālists Paolo Nikolato, tā šodien informēja Latvijas Futbola federācija (LFF).

57 gadus vecais Nikolato iepriekšējos septiņus gadus strādāja ar Itālijas jaunatnes izlasēm. Viņa vadībā Itālija vienreiz Eiropas U-19 čempionātā ieguva otro vietu, finālā papildlaikā ar 3:4 piekāpjoties Portugālei. 2019. gadā viņš ar Itālijas izlasi FIFA U-20 Pasaules kausā ieguva 4. vietu.

Aizvadītajā vasarā Nikolato vadītā Itālijas U-21 izlase Eiropas čempionātā neiekļuva izslēgšanas spēlēs, un ar to speciālists beidza savu septiņus gadus ilgo darbu ar itāļu jauniešiem.

“Nav noslēpums, ka uz šo vakanci izskatījām ļoti daudz kandidātu, vairāk par publiski izskanējušajiem četriem, kas bija mūsu rezumējošajā sarakstā. Nikolato atstāja ļoti spēcīgas personības iespaidu, var just, ka viņš “pazīst drēbi”, ir zinošs futbola taktiskajās niansēs, ļoti pārliecinošs komunikācijā un sevis prezentēšanā. Mums ļoti būtiski bija tas, ka treneris var dzīvot Latvijā visu laiku, nevis tikai epizodiski. Esmu pārliecināts, ka esam izdarījuši pareizo izvēli, un šī speciālista ieguldījums Latvijas futbolā būs paliekošs,” LFF mājas lapā citēts federācijas prezidents Vadims Ļašenko.

“Izvēle nebija vienkārša, mums bija jāizvēlas no patiešām daudz labiem speciālistiem. Trenera meklēšanas procesa gaitā pārliecinājāmies, ka Latvijas izlases galvenā trenera amats ir interesants un vilinošs augsta kalibra speciālistiem. Esam pateicīgi visiem kandidātiem, kuri bija patiesi ieinteresēti darbā ar Latvijas izlasi,” sacīja LFF prezidents.

Titulbilde: LFF