HK Kurbads, sportapersonibas.com

“Kurbads” samazina budžetu un zaudē vairākus līderus

Jaunajai Latvijas hokeja virslīgas sezonai gatavošanos uzsākusi pērnās sezonas čempionvienība HK “Kurbads”, kura šonedēļ savā hallē aizvadīs pirmo pārbaudes spēli ar Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) klubu Sanktpēterburgas SKA – Neva.

Šovasar “Kurbads” gatavošanos uzsāka 10 dienas atrāk nekā pērn, strādājot pie fiziskās sagatavotības. Radikālas izmaiņas kluba iekšienē nav notikušas, taču starpsezonā kluba vadība lēmusi, ka budžets tiks samazināts. “Kluba esošie sponsori smazinājuši finansējumu, un galvenokārt tas saistīts ar to, ka virslīgas atpazīstamība nav tāda, kādai tai vajadzētu būt. Sponsori vēlas redzēt vairāk skatītājus, kā arī lielāku virslīgas reklāmu, kas veicinātu čempionāta popularitāti, taču turnīrs no Latvijas Hokeja federācijas (LHF) puses par maz tiek promotēts. Es sagaidu no LHF daudz lielāku atdevi čempionāta popularizēšanā,” saka “Kurbads” vadītājs Andis Pikāns.

Līdz ar finanšu līdzekļu optimizēšanu vieta sastāvā neatradās pērnās sezonas līderiem Sandim Zolmanim (2. rezultatīvākais līgā), Martinam Lavrovam (3. rezultatīvākais līgā), kā arī pieredzējušajam Gatim Gricinskim. Ar Zolmani esot bijušas sarunas, taču piedāvājumam spēlētājs nepiekrita un vasarā sagaidīja līgumu no Francijas. Arī Lavrovs, kuram aizvadītais gads vērtējams kā solis uz augšu, bija pelnījis viszmaz līdzvērtīgus līguma nosacījumus, tomēr klubs uzbrucējam nemaz nav izteicis piedāvājumu palikt. Savukārt ar Gricinski pārrunas notikušas, bija arī piedāvājums turpināt spēlēt “Kurbadā”, taču par krietni mazāku atalgojumu, kuru hokejists noraidīja. Tāpat klubs šķīries arī no aizsargiem Aleksandra Galkina un Artura Sorokina, kā arī uzbrucējiem Riharda Remiņa un Toma Zeltiņa.

Aizgājēju vietā nākuši citi, no kuriem var izcelt aizvadītās sezonas virslīgas regulārā čempionāta rezultatīvāko hokejistu Edgaru Homjakovu. Homjakovs pērn spēlēja Liepājā, kur 30 mačos sakrāja 39 rezultativitātes punktus (10+29). Klubam pievienojies arī 22 gadus vecais uzbrucējs Mārtiņš Vītoliņš, kurš pērn spēlēja Somijas 3. līgā, kā arī vārtsargs no HS “Rīga” – Denijs Romanovskis.

Romanovskis ikdienā palīdz darbā klubā ar jaunajiem vārtsargiem un šovasar uz ledus darbojās kopā ar “Kurbada” vārtsargu treneri Artūru Irbi. Pikāns saka, ka Denijs ir pozitīvs cilvēks un jau pērnajā sezonā novērtējis vārtsargu HS “Rīga” sastāvā. Romanovskim vārti būs jādala ar šī pavasara vienu no izlases kandidātiem Uldi Čalpu, bet, visticamāk, ka trešā vārtsarga vieta atkal tiks atvēlēta Guntaram Reisam. Pēc aizvadītās sezonas klubs paldies pateica Nilam Grīnfogelam.

Vecāki paliek bijušie izlases spēlētāji – Jānis Sprukts, Mārtiņš Cipulis un Jēkabs Rēdlihs, taču visi trīs joprojām var būt labi palīgi ne tikai Latvijas čempionātā, bet arī gaidāmajā Kontinentālā kausa izcīņā. Līdzīgi kā pērn, arī šogad “Kurbads” oktobrī rīkos KK 2. kārtas posmu. Kluba vadība jokojot saka, ja nebūs piedāvājumu no NHL, visi minētie paliks klubā līdz sezonas beigām.