Kristaps ir klāt! Porziņģis augustā spēlēs izlasē

Kristaps Porziņģis varēs palīdzēt Latvijas valstsvienībai augustā paredzētajās 2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīņas spēlēs ar Turcijas un Lielbritānijas komandā, tā vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Šāda iespēja ir panākta, vienojoties basketbolistam ar NBA klubu Vašingtonas “Wizards”. Sagatavošanās posmā Latvijas valstsvienība aizvadīs arī vienu pārbaudes spēli 19. augustā “Arēnā Rīga” ar Igaunijas basketbolistiem. Paredzams, ka Porziņģis lakumā dosies jau šajā mačā.

“Ir pagājuši pieci gadi, kopš pēdējo reizi vilku mugurā valstsvienības kreklu. Nevaru vien sagaidīt brīdi, kad varēšu to izdarīt atkal, lai izbaudītu basketbolu kopā ar komandas biedriem un dziedātu himnu kopā ar “6.spēlētāju”. Tiekamies 19. augustā “Arēnā Rīga” spēlē ar Igaunijas izlasi un 25. augustā supersvarīgajā mačā ar Turcijas komandu!”, LBS mājas lapā citēts Porziņģis.

Saskaņā ar NBA noteikumiem, spēlētāji nacionālo izlašu darbā varēs iesaistīties no 4. augusta. Latvijas valstsvienības dalībniekiem augusta pirmajās divās nedēļās būs iespēja piedalīties brīvprātīgajos treniņos, bet 15. augustā sāksies oficiālā treniņnometne.

Igaunijas izlase jau kopš augusta sākuma gatavosies diviem nopietniem izaicinājumiem – Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlēm ar Slovēnijas un Somijas komandām, kā arī Eiropas čempionāta finālturnīram.