U20lat

Latvija kandidēs rīkot U-20 PČ hokejā

Latvijas Hokeja federācija (LHF) plāno pieteikties rīkot pasaules čempionāta U-20 pirmās divīzijas A grupas turnīru, kas norisināsies šī gada decembrī, tā pirmdien sacīja LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Pirmdien Rīgā sākā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīru U-18 izlasēm, kurā piedalās arī Latvijas valstsvienība. Šis turnīrs ir labs pārbaudījums pirms gaidāmā pasaules čempionāta pieaugušo izlasēm, kas Rīgā un Minskā norisināsies 2021. gadā. Koziols intervijā Latvijas Televīzijai sacīja, ka šis nav pēdējais lielais hokeja notikums pirms 2021. gada un Latvija cer jau šogad sarīkot U-20 čempionātu.

“Mums šonedēļ ir jāaizpilda pieteikums U-20 čempionāta rīkošanai, kas norisināsies decembrī. Viens konkurents mums jau ir (turnīra rīkošanai M.L.) – tā ir Vācija. Tikāmies ar Vācijas hokeja vadību, viņiem hokejs “iet uz urrā”, ir populārs, jo izlase ļoti labi nostartēja olimpiskajās spēlēs. Šovakar Rīgā ielido Vācijas Hokeja federācijas prezidents un direktors,” sacīja Koziols, piebilstot, ka čempionāta sarīkošana vērtējama ar plusa zīmi.

“Mēs pieteiksimies, jo tā ir atpazīstamība starptautiskā līmenī, ne tikai hokeja sakarā.”

Latvijas U-20 izlasei gaidāmajā pasaules čempionātā jāspēlē ar Austrijas, Baltkrievijas, Francijas, Norvēģijas un Vācijas vienaudžiem. Paredzams, ka turnīra rīkotājs tiks nosaukts maijā IIHF gadskārtējā kongresā.

Tāpat LHF ģenerālsekretārs norādīja, ka Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) nopietni izvērtē Latvijas gatavību rīkot 2021. gada pasaules čempionātu. “Šis ir svarīgs pasākums, jo ir liela interese no klubu skautiem. Arēnā esošie 50 NHL skauti ir nopietns rādītajs. Tas ir vēl viens pierādījums un apliecinājums, ka būtu muļķīgi atteikties šeit piedalīties. IIHF pārbauda un skatās, cik mēs esam gatavi 2021. gada pasaules čempionātam. Arī paši skatāmies, kas jāuzlabo arēnā, domājot par lielo čempionātu. Šogad ar transportu ļoti daudz palīdz Rīgas Dome, savukārt viesnīcas nākušas pretī, piedāvājot labas cenas. Šis ir labs pārbaudijums pirms 2021. gada pasaules čempionāta,” norādījs LHF pārstāvis.