juris stals

Juris Štāls: Par zeltu runājām pirms turnīra, taču tas bija jāizcīna

“Mums bija laba komanda, taču tas bija arī jāpierāda laukumā,” tā sarunā ar “Sportapersonībām” sacīja Latvijas U-20 hokeja izlases menedžeris Juris Štāls.

Latvijas U-20 hokejisti aizvadītajā nedēļā Austrijas pilsētā Vīnē izcīnīja pirmo vietu pasaules čempionāta 1.divīzijā, piecos mačos svinot uzvaras un iekļūstot Elites grupā. Štālam šis bija pirmais gads pie izlases stūres menedžera amatā un hokejists atzīst, ka uz uzvaru turnīrā pretendēja arī citas izlases, līdz ar to par panākumu bija jācīnās katrā mačā un vieglu spēļu Vīnē nebija.

“Par to, ka dodamies uzvarēt un mērķis ir pirmā vieta, runājām pirms turnīra, bet nekad nevari zināt, kā čempionātā veiksies. Svarīgas bija pirmās divas spēles ar Austriju un Kazahstānu. Austrieši bija laukuma saimnieki un vēlējās to apliecināt laukumā, savukārt otrajā mačā pret kazahiem viņi bija svaigāki par mums, taču tikām pie panākumiem,” stāsta Štāls.

“Grūti pateikt, vai turnīra tabula atspoguļo patiesos spēku samērus, bet man imponēja Kazahstānas komandas stils. Jau pārbaudes mačos Ozolniekos pamanīju, ka viņi spēlē fizisku hokeju un ir spēcīgi. Vairāk gaidīju no Vācijas izlases, mums par labu nāca, ka vācieši aizvadīja smagu spēli ar austriešiem un nākamajā dienā mēs Austriju uzvarējām. Labu iespaidu atstāja arī norvēģi, kuri turnīrā aizvadīja trīs pagarinājumus un kaut kur viņiem varbūt nepaveicās.”

Izlases menedžeris norāda, ka Latvijas izlasē vienu līderi vai triecienmaiņu nevar izcelt, palīdzēja visi, kuri bija pieteikti spēlēm.

“Konkrēti vienu līderi nevaru nosaukt, katrs, kurš devās laukumā, atdeva sevi spēlei. Tas varbūt bija pārsteigums, ka izlasē nebija krasas starpības starp, piemēram, otro un ceturto maiņu,” teic Štāls, kurš neslēpj, ka vēlētos ar izlasi nākamgad nokļūt Kanādā, kur pulcēsies Elites grupas izlases, taču…

“Protams, būtu patīkami aizbraukt uz Kanādu, bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu. Šajā turnīrā uzkrāju pieredzi un tas noteikti nāks par labu nākotnē. Secinu, ka šīs lietas man ne tikai interesē, bet arī padodas un esmu pateicīgs tam, ka čempionāta laikā izdevās pārvarēt dažādas grūtības. Tas noteikti man nāca par labu,” piebilda bijušais izlases hokejists.

Titulbilde: HK Kurbads