Jānis Andersons: Atteicu čehiem un kazahiem

Latvijas hokeja aizsargs Jānis Andersons nākamajā sezonā turpinās spēlēt Slovākijas Ekstralīgā, taču ne vairs Trenčīnas “Dukla” sastāvā, bet “Zvolen” klubā. Sarunā ar “SPORTAPERSONIBAS.COM” Jānis pastāstīja par savu izvēli un atklāja, kuras valsts klubi starpsezonā izrādīja interesi par aizsargu.

“Zvolen” aizvadītajā sezonā regulāro čempionātu noslēdza 4.vietā, bet izslēgšanas spēles klubam nebija veiksmīgas, jo Baņskas Bistricas apgabala komanda nepārvarēja play-off pirmo kārtu. 1/4 finālā Zvolenu apstādināja piektajā vietā esošā Poprada.

“Bija piedāvājums arī no Čehijas un Kazahstānas, bet tomēr izlēmu palikt Slovākijā,” teic Andersons. “Jā, tā ir, ka šis reģions pēdējo gadu laikā man ir tuvs – gan Čehijā esmu spēlējis, gan Slovākijā.”

“Kāpēc spēlēšu Slovākijā nevis, piemēram, Čehijā? Vēlu sāku kontaktēties ar čehu klubiem un sastāvi jau bija faktiski nokomplektēti, bet slovāki izteica piedāvājumu, kas uz Eiropas hokeja fona ir diezgan labs. Es jau pērn spēlēju Slovākijā un esmu iepazinis šo līgu, līdz ar to savu izvēli izdarīju par labu Ekstralīgai. Tā tomēr ir Slovākijas augstākā līga, līmenis ir labs.”

Andersons gandarīts, ka šoreiz līgums kabatā ir jau vasarās sākumā, lai gan uzskata, ka ir spēlētāji, kuri domā, ka viņu vērtība un iespēja tikt pie līguma pieaugs neilgi pirms sezonas sākuma.

“Zinu, ka citi gaida līdz vasaras beigām, cerot tikt pie laba līguma, bet es vēlējos stabilitāti. Tagad zinu, kam varu gatavoties, nav lieka uztraukuma. Trenčīna izlēma iet citā virzienā, cik zinu, klubs samazinājis budžetu, bet es arī nekādas pārrunas nevedu ar viņiem. Jūlija sākumā man dos ziņu, kad sāksies ledus treniņi, bet līdz tam sevi uzturēšu formā tepat mājās. Sagatavošanos sezonai atstāju savā pārziņā,” pastāstīja aizsargs.

Titulbilde: Sportapersonibas.com /Visas tiesības aizsargātas/