Inčukalna svētku programmā iekļauts vērienīgs frisbija pasākums

Inčukalna novada svētku laikā sestdien, 15. jūlijā, norisināsies pašvaldības projekta “Novadnieks novadniekam” atbalstīta vietējās frisbija komandas “WildCats” iniciatīva Frisbija diena Inčukalnā. Sporta biedrības “Spirit of the Game” rīkotā pasākuma ietvaros apmeklētāji iepazīs dažādus frisbija paveidus, kā arī tiks aicināti piedalīties ar frisbiju saistītās sportiskās aktivitātēs.

“Frisbijs ir aizraujošs komandu sporta veids, kurā tiek izmantots disks jeb lidojošais šķīvis. Tam ir vairāki interesanti paveidi, tieši tādēļ esam nolēmuši ar tiem iepazīstināt novada iedzīvotājus,” skaidro biedrības dibinātājs un Inčukalna altimet-frisbija (Ultimate Frisbee) komandas “WildCats” treneris Vadims Geža.

Frisbija dienas ietvaros pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ne vien vērot frisbija entuziastu aktivitātes, bet arī iesaistīties dažādās disciplīnās – piedalīties rīta rosmē ar Inčukalna komandu “WildCats”, apmeklēt Latvijas vadošo spēlētāju meistarklasi, kā arī izmēģināt popularitāti guvušo disku golfu un pasākuma izskaņā piedalīties altimet-frisbija turnīrā. Tāpat skatītājus priecēs suņu frisbija paraugdemonstrējumi.

Popularizējot sporta veidu jaunās paaudzes lokā, kas ir viens no jaundibinātās biedrības “Spirit of the Game” mērķiem, īpaša uzmanība pievērsta bērniem, kuri tiks aicināti piedalīties aizraujošos konkursos, lai pārbaudītu savas prasmes frisbija diska mešanā, precizitātē un veiklībā.

“Man ir liels prieks, ka aktīva dzīvesveida piekritēju skaits Inčukalna novadā palielinās ar katru gadu un ka frisbijs gūst arvien lielāku popularitāti tieši jauniešu vidū. Frisbija komandas “WildCats” neilgajā pastāvēšanas laikā tās spēlētāju skaits ir seškāršojies. Pašvaldības atbalstītā Frisbija diena ir novada iedzīvotāju un viesu iespēja iepazīt frisbija paveidus, tostarp disku golfu, ko, piemēram, Inčukalna sadraudzības pilsētā Sauē, Igaunijā, aizrautīgi spēlē jau ilgus gadus,” gandarījumu par frisbija entuziastu iniciatīvu pauž Inčukalna novada priekšsēdētājs Aivars Nalivaiko.

Frisbija diena Inčukalna novada svētku programmā tiks iekļauta pirmoreiz, tādējādi padarot svinīgo pasākumu vēl krāšņāku un daudzveidīgāku.

Frisbija dienu Inčukalnā atbalsta dažādu nozaru uzņēmumi: “Arco Real Estate, “BENU Aptieka”, veikals “Elvi”, degvielas uzpildes stacija “Totāls”, atpūtas parks “Rāmkalni” un sporta medijs “Sportapersonibas.com”.