Herberts Vasiļjevs, sportapersonibas.com

Herberts Vasiļjevs nākamsezon strādās DEL

Latvijas hokeja izlases bijušais uzbrucējs un tagadējais Latvijas U-18 izlases treneris Herberts Vasiļjevs sarunā ar “Sportapersonibas.com” pastāstīja par savu nākotni, sacīdams, ka ir vienojies ar Vācijas hokeja līgu (DEL) par darbu nākamajā sezonā.

“Esmu vienojies ar DEL par darbu jaunajā sezonā. Būšu atbildīgs par līgas jaunajiem hokejistiem, viņu izaugsmi un klubu sistēmas atbilstību izstrādātajiem kritērijiem. Braukšu pie klubiem un vērošu darbībā jaunos hokejistus. Katram klubam ir sava attīstības sistēma. Līga ir izstrādājusi noteikumus un mans uzdevums ar kolēģi ir sekot līdzi, lai klubi tos ievērotu,” sacīja Vasiļjevs.

Vasiļjevs arī norāda, ka paralēli darbam DEL viņš Vācijā turpinās komentēt spēles, ko jau darīja iepriekšējā sezonā. Uz jautājumu, vai bijušais spēlētājs tuvākajā nākotnē sevi redz kāda kluba treneru sastāvā, Herberts atbildēja sekojoši: “Nekad nesaki “nekad”. Ja parādīsies piedavājumi, es tos, protams, izskatīšu, taču nākamajā sezonā tas nav ieplānots. Lai gan mani tas ļoti interesē un es vēlētos strādāt klubā. Treneris vai menedžeris – kāds piedāvājums būtu, to arī izvērtētu. Zaļu gurķi par lielu šefu uzreiz neviens neņems. Man pašam jāsitās uz augšu un to arī saprotu.”

Aprīļa sākumā Vasiļjevs kopā ar Latvijas U-18 izlasi uzvarēja pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā Rīgā, iekļūstot Elites grupā. Izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins nule kā sacīja, ka visus spēkus nākamsezon veltīs, lai gatavotu komandu Elites grupas turnīram. Latvijas Hokeja federācija (LHF) oficiāli vēl nav apstiprinājusi treneru sastāvu, taču Vasiļjevs apliecināja, ka būtu gatavs turpināt darbu ar šo komandu vai arī palīdzēt kādai no citām Latvijas izlasēm.

“Jā, es vēlētos turpināt strādāt arī nākamgad ar šo izlasi. Esam padarījuši labu darbu, kuru nedrīkst noniecināt. Rezultāta sasniegšanā iesaistījās viss treneru korpuss. Tādēļ priecātos, ja turpinātu darbu kādā no izlasēm. Viesturs Koziols spēra solīti priekšā (vāciešiem – M.L.) un es nekad neatteikšu Latvijas izlasei, vienalga, kādā amatā man nāktos palīdzēt. Ja man darba piedāvājumu nebūs, tad būs jāraugās citos virzienos,” atbildēja Vasiļjevs.

Savukārt, runājot par Vasiļjeva attiecībām ar viņa iepriekš ilglaicīgi pārstāvēto klubu Krēfeldes “Pinguine” treneris norādīja, ka karjeras turpinājums pie komandas stūres patlaban nav reāls. “Es nedaudz sastrīdējos ar kluba galveno naudas devēju. Viņš mani Krēfeldē nevēlas redzēt nekādā amatā. Tik ilgi, cik viņš būs naudas devējs, tik ilgi manis tur nebūs.” piebilda Vasiļjevs.

Titulbilde: Jekaterina Urošļeva