Henrijs Ancs

Henrijs Ančs: Par stāšanos vārtos zināju nedēļu pirms fināla

Pēc “Optibet Sporta bārs” Latvijas kausa izcīņas hokejā HK “Mogo” vārtsargs Henrijs Ančs sarunā ar “Sportapersonībām” pastāstīja par finālspēli un atklāja, ka jau pirms nedēļas zināja, ka izšķirošajā spēlē tieši viņām tiks uzticēta vārtu drošība.

“Spēli sākām miegaini, bet vēlāk pamodāmies, “Kurbads” iekrita uz pretuzbrukumiem un guvām vārtus. Kad mēs guvām trešos vārtus un izlīdzinājām rezultātu, sapratu, ka uzvarēsim. Pēc ceturtajiem vārtiem mums vienkārši bija jāuzvar,” izteicās Ančs.

“Spēlēt “Arēnā Rīga” un vēl uzvarēt ir dubultprieks. Šeit pēdējo reizi spēlēju, kad norisinājās U-18 pasaules čempionāts, bet toreiz paliku rezervē.  Ar “Kurbads” mums visi mači bijuši šosezon līdzīgi un beigušies ar vienu vārtu pārsvaru, tikai vienā spēlē viņi uzvarēja ar diviem gūtiem vārtiem vairāk. Piekrītu, ka viņi alka revanšu par pērnā gada Latvijas čempionāta finālu un, iespējams, bija vairāk noskaņojušies iegūt šodien titulu. Viņi arī aizvadīja šeit divus treniņus, taču…”

Ančs saka, ka par došanas laukumā kausa finalā uzzinājis aptuveni pirms nedēļas. “Treneris pateica, ka divas dienas iepriekš Latvijas čempionātā pret “Prizma” nestāvēšu, bet jāgatavojas finālam. Ne vienmēr šāds lēmums tiek paziņots tik agri, taču šoreiz tā bija. Vai būs svinības? Varbūt aiziesim kaut kur pasēdēt, bet rīt visiem darba diena,” atjokoja vārtsargs.

 

Titulbilde: Mārtiņš Aiše, LHF