Gatis Gricinskis

Gricinskis: No visiem piedāvājumiem Austrijas klubs ir labākā izvēle

Bijušais HK “Kurbads” uzbrucējs Gatis Gricinskis (28) karjeru turpinās Austrijas 1. līgā (Alpen Liga), panākot vienošanos ar “Lustenau” klubu, kurš aizvadītajā sezonā iekļuva finālā un ieguva sudraba godalgas.

Gricinskis pērn “Kurbads” rindās aizvadīja 29 spēles regulārajā čempionātā, sakrājot 47 punktus (20+27). Play-off izcīņā 14 mačos centra uzbrucējs guva piecus vārtus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

“Sezonai gatavojos Latvijā, Talsos, bet slidot dodos uz Tukumu. Īsu brīdi trenējos kopā ar “Kurbads” spēlētājiem, taču tagad klubam sākušies oficiālie treniņi un tajos vairs nepiedalos,” teic Gatis.

Uzbrucējs norāda, ka viņa vēlēšanās bija atkārtoti izmēģināt spēkus kādā ārzemju klubā un par saviem plāniem viņš pēc sezonas informēja “Kurbads” vadību. Klubs škēršļus nelika, tajā pašā laikā arī konkrēts piedāvājums nesekoja.

“Paziņoju klubam, ka meklēšu iespējas braukt uz ārzemēm. Iespējams, ka “Kurbads” izteiktu kādu piedāvājumu, taču es spēru pirmo soli un darīju zināmu par saviem plāniem. Bija vēl daži varianti, kur turpināt karjeru, taču tie piedāvājumi nebija tik konkrēti, lai tos pieņemtu. Par Lustenavas klubu biju dzirdējis gana daudz, jo tur spēlējuši vairāki mūsējie, tāpat aprunājos ar Mārtiņu Raitumu, kurš arī spēlējis šajā klubā. Līgums man ir uz sezonu, taču, kā jau sportā tas mēdz notikt, jābūt gatavam dažādiem pavērsieniem,” saka hokejists.

Uz Austriju Gricinskis dodas šonedēļ caur Cīrihi, kur viņu sastaps kluba pārstāvji. Uzbrucējs saka, ka līdz šim viņš nav runājis ar kādu no kluba vadības un pirmā tikšanās vēl tikai priekšā. Par komandas sastāvu Gatim nav daudz ko teikt, taču daži spēlētāji viņam ir zināmi.

“Ar vienu slovāku aizsargu spēlēju kopā Kazahstānā, bet par pārējiem varēšu pastāstīt, kad ieradīšos Austrijā. Zinu, ka līgai pievienojušās komandas no Itālijas un čempionāts kļūs spēcīgāks.”

Alpen Liga (ex – Interliga) kopumā piedalīsies 16 komandas – astoņas no Itālijas, septiņas no Austrijas un viena no Slovēnijas. Aizvadītajā sezonā “Lustenau” iekļuva finālā, kur atzina EHC “Bregenzerwald” pārākumu. Jāpiebilst, ka turnīrā spēlējošās Itālijas komandas nāk no A1 čempionāta, kas bija Itālijas spēcīgākā līga.

 

Titulbilde: Sportapersonibas.com