Ernests Kalve | FOTO: Basket.lv

Ernests Kalve: Izlases basketbolistiem ir ļoti liels talants

Latvijas basketbola valstsvienības brīvprātīgais treneris Ernests Kalve sarunā ar Sportapersonībām sacīja, ka viņš pēc piedāvājuma saņemšanas iesaistīties izlases treniņprocesā nevienu brīdi nav šaubījies par vēlmi palīdzēt izlases galvenajam trenerim Lukam Banki.

Kalve šosezon ir viens no galvenā trenera palīgiem basketbola klubā “Ogre”. Nule kā viņš kā brīvprātīgais treneris iesaistījās darbā ar Latvija izlasi, palīdzot tai Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs ar Spāniju un Slovākiju.

“Piedalīties izlases darbā man piedāvāja Latvijas Basketbola savienības izlašu menedžeris Emīls Toms. Sākumā šo jautājumu vajadzēja sakārtot ar savu darba vietu – BK “Ogre” -, un ilgi nedomājot, uzreiz piekritu. Šāda ispēja ir jāizmanto. Šeit viss notiek ļoti profesionāli un kvalitatīvi.

Darbā ar valstsvienību man bija jāpalīdz trenera asistentiem treniņos, bet spēļu laikā man galvenais treneris iedeva konkrētus uzdevumus. Nācās analizēt spēlētājus individuāli, un tas ietvēra arī videoanalīzi,” saka Kalve.

Kalves pieredze trenera arodā ir salīdzinoši neliela. Viņš kā treneris strādā trešo gadu, paralēli darbam Ogres peiaugušo komandā strādājot arī ar 16-17 gadus veciem puišiem.

“Līdz šim mana pieredze trenera darbā bijusi BK “Ogre” sistēmā. No Banki es varu aizgūt viņa enerģiju, tā viņam ir jau no paša rīta. Tas ir neticami! Cepuri nost! Redzu, ka tagad izlasē darbs notiek ļoti profesionāli, un arī talants spēlētājiem ir lielāks nekā laikā, kad es spēlēju.

Šajā sabraukumā laba iespēja sevi pierādīt bija jaunajiem spēlētājiem – Krišam Helmanim un Kārlim Šiliņam. Arī Robertam Blūmam, kurš bija kandidātu sarakstā, bija iespēja sajust atmosfēru izlases iekšienē,” piebilda Kalve.

Atgādināsim, ka Latvijas izlase februārī izcīnīja divas uzvaras. Kvalifikācijas spēles turpināsies novembrī, kad Latvija divreiz tiksies ar Beļģijas izlasi.

 

Titulbilde: Basket.lv