Elksnis Gvido Sportapersonibas

Elksnis asistēs ārzemju drifteriem; neizslēdz iespēju startēt Latvijā

Latvijas drifta braucējs Gvido Elksnis sarunā ar “Sportapersonībām” pastāstīja par plāniem jaunajā sezonā un atklāja, ka līdzīgi kā pērn, arī šogad trasē būs sastopams tikai epizodiski, bet no drifta viņš prom nav aizgājis.

“Šogad plāni man nav grandiozi un skatītājiem nevaru apsolīt, ka būšu redzams trasē, taču driftā esmu palicis un šosezon palīdzēšu vienai komandai, asistējot tai servisa parkā. Tā būs ārzemju komanda un patlaban mēs gaidām, kad uz Latviju tiks atvesta jaunā automašīna,” izteicās Gvido. “Tas man būs jauns izaicinājums un palīdzēšu komandai ar savu pieredzi,” norāda sportists, sakot, ka komandā būs ārvalstu braucēji.

Elksnis gan nenoliedz, ka kādās no sacensībām Latvijā viņš varētu iziet uz starta, taču vēl pāragri apstiprināt, kurās.

“Izskatu dažādus piedāvājumus un nav izslēgts, ka Latvijā aizvadīšu trīs līdz četrus posmus. Tie varētu būt Eastern European Drift Championship (EEDC), Drift Masters seriāls vai, piemēram, Drift Allstars sacīkstes septembrī, bet patlaban nevaru apstiprināt to.”

“Lai brauktu pilnu sezonu, jārēķinās ar konkrētu summu un tā kaut kur ir jādabū. Patlaban uzmanību veltu savam dēlam, kurš sācis nodarboties ar kartingu, taču tas nenozīmē, ka esmu beidzis braucēja karjeru. Auto man nav ar kuru startēt Latvijā, bet par to es nesatraucos, jo mašīnu es dabūtu,” uzsver Elksnis, kurš ikdienā apmāca jaunos censoņus arī “333” trasē un arī pats ik pa laikam sēžas pie stūres.

“Ja kādu brīdi neesi piedalījies sacensībās, tad nepieciešams vairāk treniņu, lai atgūtu braukšanas garšu, bet es ziemā regulāri braucu ar drifta auto, tāpēc iemaņas palikušas. Ja būs iespēja startēt Latvijā, tas jāapsver un nepieciešamības gadījumā jāaizvada testi, lai esmu gatavs sacīkstēm. Visticamāk, atklāšanas sacīkstēs maija sākumā Biķerniekos nepiedalīšos, jo būšu ar komandu ārzemēs, bet nedēļu vēlāk notiekošajā EEDC posmā varbūt es varētu piedalīties.”

Titulbilde: Nauris Krūzkops