Uldis Čalpa, sportapersonibas.com, Latvijas hokeja izlase

Čalpa mērķē uz Dāniju. Neiespējamais ir iespējams

Aizvadītajā nedēļā ar spēli pret Norvēgijas valstsvienību debiju Latvijas izlasē piedzīvoja Latvijas čempionvienības HK “Kurbads” vārtsargs Uldis Čalpa. Latvijas izlase pārbaudes spēlē piedzīvoja zaudējumu ar 2:3, bet, kā sarunā ar “Sportapersonibas.com” atzina vārtsargs, ar sev atvēlētajām 60 minūtēm viņš ir apmierināts, pietrūka vien uzvaras.

Latvijas izlases treniņnometnē šogad viskarstākais ir tieši vārtsargu jautājums. Kamēr Ivars Punnenovs ārstē savainojumu un pasaules čempionātā nepiedalīsies, bet Elvis Merzļikins aizņemts Šveices čempionāta finālā, vārtsargu līnijā nācās meklēt aizvietotājus. Izlases treniņnometnē kādu brīdi bija jaunie – Niklāvs Rauza un Antons Naumovs, kuri aprīļa sākumā tika atskaitīti no sastāva, bet vēlāk uzaicināti tika Latvijas virslīgas finālisti Čalpa un Reinis Petkus no “Zemgale/LLU”. Interesanti, ka abi ikdienā paralēli hokejam arī strādā algotu darbu, līdz ar to pievienošanās izlasei tika saskaņota ar darba devēju.

“Es biju atceļā no viena komandas pasākuma, kurā tikāmies ar mūsu sponsoriem, un sekoja uzaicinājums uz izlasi. Sākumā nevarēju saprast, kāpēc pēc sezonas beigām mani izsauc, bet tas viennozīmīgi bija labs pārsteigums. Protams, piekritu doties palīgā izlasei. Ātri saorganizēju savus plānus, lai pēc iespējas atrāk varētu jau piedalīties treniņos,” saka Čalpa.

“Kopš pēdējās Latvijas čempionāta finālspēles bija pagājušas aptuveni desmit dienas, taču man nebija grūti iejusties treniņos. Pirmajās četrās dienās izlases treniņi notika divās grupās un es piedalījos abās, līdz ar to es diezgan īsā laikā atguvu sportisko formu.”

Uldis uzskata, ka lielu lomu uzaicināšanā uz izlasi nospēlēja ne tikai kā nesen izcīnītais čempiontituls, bet arī finālsērijas vērtīgākā spēlētāja atzīšana. “Visticamāk, čempionu tituls nepalika nepamanīts, tajā pašā laikā MVP balva man pašam deva lielu stimulu un, iespējams, ka arī šis faktors kaut kādā mērā palīdzēja man nokļūt treniņnometnē. Kā bija patiesībā, tas jājautā izlases treneriem,” saka vārtsargs, kurš lieliski apzinās, ka dotā iespēja tikt uz pasaules čempionātu ir jāizmanto.

“Iepriekš biju spēlējis tikai studentu izlasē un Latvijas klubu otrajā izlasē, bet tagad parādījusies iespēja pacīnīties par vietu vārtos lielajā valstsvienībā. Debijas spēle ar Norvēģiju būtu bijusi vēl labāka, ja izdotos tikt pie panākuma, bet noteikti jāuzteic jaunie spēlētāji, kuri man laukumā ļoti palīdzēja. Arī viņi cīnās par vietu sastāvā. Tāpat kā viņiem, arī man ir dota iespēja sevi apliecināt un darīšu visu, ko varu, lai aizbrauktu arī uz Dāniju.”