Bukmeikeri prognozē EČ favorītus. Ko paredz Latvijai?

Līdz Rīgā gaidāmajam Eiropas čempionātam basketbolā vīriešiem ir atlikušas vien divas nedēļas. Optibet bukmeikeri paredz, ka par čempioniem kļūs Francijas izlase, vērtējot šo iespēju ar 26%, bet kā nākamie pretendenti uz triumfu ar 21% varbūtību tiek minēti Spānijas basketbolisti.

Eiropas čempionāts sāksies 5. septembrī un apakšgrupu turnīrs tiks aizvadīts četrās valstīs – Francijā, Horvātijā, Vācija un Latvijā. Francija ir vienīgā valsts no rīkotājiem, kurā čempionāts norisināsies divās arēnās – Monpeljē un Lillē. Pēdējā pie sevis uzņems turnīra izslēgšanas spēles.

Optibet bukmeikeri prognozē, ka lielākā varbūtība kļūt par 2015. gada Eiropas čempioniem ir Francijas basketbolistiem, proti, 26% uzvaras varbūtība. Kā nākamie tiek ierindoti spāņi, kuru triumfs čempionātā tiek vērtēts ar 21%. Seko serbi (11%), mūsu kaimiņi lietuvieši (9%), grieķi (8%), horvāti (5%), itāļi (4%), bet slovēņu, turku un vāciešu iespējamais panākums tiek novērtēts ar 3% varbūtību.

Iespēja uzvarēt Eiropas čempionātā Latvijas izlasei tiek vērtēta ar 0,5% varbūtību, savukārt pārējām valstsvienībām ir pavisam niecīgas iespējas tikt pie titula. Kā autsaideri bukmeikeru prognozēs tiek minēti Nīderlandes un Islandes basketbolisti.

Latvijas izlase čempionātā spēlēs D apakšgrupā un kā grupas favorīti tiek minēti spēcīgie lietuvieši – 57% uzvaras varbūtība. Seko Latvija ar 21%, Beļģija, Ukraina un Čehija katra ar 7%, bet Igaunijas izlases izredzes iegūt pirmo vietu grupā tiek vērtētas ar 1%.

A grupā izteikts favorīts ir Francija un tās uzvara tiek prognozēta ar 67%. Seko Krievija ar 11%, Somija un Izraēla ar 8%, Polija ar 4%, bet Bosnijas un Hercogovinas iespēja ieņemt pirmo vietu grupā ir minimālas – 2% varbūtība.

B grupā uzvarēt visaugstāk tiek vērtētas Spānijas izredzes – 49%. Tālāk ir Serbija ar 31%, Itālija ar 8%, Turcija ar 7%, Vācija ar 4%, bet Islandes panākums grupā tiek vērtēts faktiski kā neiespējams – 1%.

C grupā bukmeikeri paredz sīvu cīņu par pirmo vietu starp Grieķijas (42%) un Horvātijas (38%) izlasēm. Kā trešā reālākā pretendente uz pirmo vietu ir Slovēnija (14%), seko Maķedonija (3 %), Gruzija (2%) un pastarīte Nīderlande (1%).

Valsts    Uzvaras varbūtība, %
Francija    26
Spānija    21
Serbija    11
Lietuva    9
Grieķija    8
Horvātija    5
Itālija    4
Slovēnija    3
Turcija    3
Vācija    3
Krievija    2
Latvija    0,5
Pārējās izlases    Zem 0,5