Nils Sējējs, sportapersonibas.com

Brāļiem Sējējiem līgums ar Ženēvu vēl uz trīs sezonām

Latvijas U-18 hokeja izlases kandidāts Nils Sējējs sarunā ar “Sportapersonibas.com” pastāstīja par spēlēšanu Šveicē un atklāja, ka ar Ženēvas klubu ir noslēgts līgums uz nākamajiem trīs gadiem.

17 gadus vecais uzbrucējs iepriekšējās divas sezonas pavadīja Šveices junioru līgā, pārstāvot Ženēvas U-17 komandu. Aizvadītajā sezonā Sējēja rēķinā 36 spēlēs 20 gūti vārti un 13 rezultatīvas piespēles.

Uz Ženēvu Nils kopā ar brāli Nauri aizbrauca 15 gadu vecumā. Sākumā abi hokejisti atrādījās vienam vietējam klubam, taču līgums netika parakstīts. Par tālāko notikumu gaitu Nils saka: “Paldies jāsaka Kasparam Daugaviņam, kurš spēlēja Ženēvas klubā. Komanda izdomāja, ka varētu piesaistīt vēl kādu latvieti. Sākumā tur nokļuva Deniss Smirnovs un Sandis Smons, bet vēlāk pievienojāmies mēs. Šveicē hokejs ir augstā līmenī, to var attiecināt arī uz junioru līgu,” norāda Nils.

Abi brāļi arī nākamgad turpinās spēlēt Ženevā. Līgums ar hokejistiem noslēgts uz trīs sezonām un abi joprojām skaitās leģionāri. “Paliksim turpat, taču šogad spēlēsim jau junioru (U-20) līgā. Kad līgums beigsies, kopā Šveicē būs pavadītas piecas sezonas, kas nākotnē ļaus iegūt Šveices hokeja licenci. Ko darīšu pēc tam? To vēl nezinu, bet ir iespēja turpināt spēlēt NLA līgā. Uzskatu, ka pēc pavadītiem pieciem gadiem iespējas nokļūt Šveices augstākajā līgā palielināsies.” Uzbrucējs teic, ka izsaukumu uz NLA var sagaidīt arī ātrāk, bet ne visiem ir dota tāda iespēja. Tiesa gan, šajā gadījumā spēlēšana Ženēvas kluba sistēmā var palīdzēt.

Līdzīgi uzskata arī uzbrucēja brālis Nauris, kurš šogad kopā ar Latvijas U-18 izlasi izcīnīja ceļazīmi uz Elites grupu. “Debiju nākamgad sagaidīt NLA vēl ir pāragri, bet ir plāns nospēlēt piecus gadus, lai iegūtu pēc tam iegūtu Šveices hokeja licenci. Ja viss izdosies un tur palikšu ilgāk, tad karjeru pieaugušo hokejā varētu turpināt tur,”piebilda aizsargs.

 

Titulbilde: Jekaterina Urošļeva