Hārtlijs Bobs sportapersonibascom

Bobs Hārtlijs: Sprukts, iespējams, ir labākais centrs izlases vēsturē

Šodien norisinājās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) rīkotā preses konference pirms gaidāmā pasaules čempionāta, kurā tika pastāstīts par aizvadīto sagatavošanās posmu un gaidāmo čempionātu.

“No pirmās treniņnometnes dienas līdz šodienai pārbaudījām 62 spēlētājus. Uz divām pārbaudes spēlēm Vācijā ņemam līdzi 17 uzbrucējus . Pēc tam no diviem šķirsimies. Būs deviņi aizsargi, vēlāk atlaidīsim vienu un paliks astoņi. Tāpat līdzi dodas 3 vārtsargi,” par atlikušajām divām pārbaudes spēlēm teica Hārtlijs, piebilstot, ka pēc pēdējām pārbaudes spēlēm tiks nosaukts galīgais sastāvs. Pārbaudes spēlēs plānots spēlēt ar optimālo sastāvu, lai spēlētāji būtu gatavi pasaules čempionātam.

“Šodien pateicām paldies Kristapam Zīlem. Viņš nometnes laikā parādīja lielisku sniegumu un attieksmi,  viņš ir lielisks zēns, tomēr viņam nepieciešam lielāka pieredze.  Esmu pārliecināts,  ka ar viņu nākotnē viss būs kārtībā. Mums komandā ir septiņi spēlētāji jaunāki par 22 gadiem un vēlos, lai esam kaujas spējīga komanda. Uz čempionātu dosimies, lai uzvarētu katrā spēlē. Esmu ļoti lepns par jaunajiem spēlētājiem un komandu.”

Tāpat Hārtlijs sacīja, ka ir gandarīts par uzbrucēja Jāņa Sprukta piedalīšanos treniņnometnē. “Es runāju ar Jāni iepriekšējā sezonas pauzē. Viņš nesen pabeidza spēlēt Itālijā un ātrāk nevarēja ierasties. Es viņam zvanīju un uzaicināju uz izlasi. Vairāki pieredzējušie spēlētāji par Jāni pozitīvi izteicās, sakot, ka viņš ir lielisks hokejists. Iespējams, viņš ir labākais centrs spēlētājs Latvijas izlases vēsturē. Es nedzīvoju pagātnē. Kas noticis iepriekš, mani neinteresē, mani interesē šodiena. Sazinājos ar viņu un uzaicināju uz treniņiem. Viņš bija neticams uz ledus. Redzēju, ka viņš ir līderis, pārzina spēli. Pozitīvs cilvēks, un tas ir svarīgi,” norādīja treneris.

Savukārt LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols sacīja, ka pieņemts lēmums par uzbrucēja Mārtiņa Karsuma nepiedalīšanos pasaules čempionātā. “Ar Mārtiņu runājām pa telefonu un viņš atzina, ka nejūtas pārliecināts, ka izdosies sagatavoties pasaules čempionātam. Viņš uzskata, ka nebūtu godīgi pret pārējiem puišiem speciāli atstāt viņam vietu sastāvā, ja viņš, iespējams, nespēs palīdzēt.”

Jāpiebilst, ka no izlases kandidātu loka svītroti arī uzbrucēji Mārtiņš Cipulis un Gatis Gricinskis.

 

Titulbilde: Mārtiņš Aiše