Ātrums, dūmi, intriga – šonedēļ Biķerniekos Baltijas autošosejas fināls

Šīs nedēļas nogalē Biķernieku trasē ar sezonas piekto posmu noslēgsies Baltijas autošosejas čempionāta sezona, kurā joprojām jānoskaidro čempioni vairākās ieskaites klasēs, ieskaitot populāro BMW 325 CUP klasi. Kā papildus sacensību odziņa sagaidāma amizanto un ātro Legends cars automašīnu sacensības, kurās pulcēsies ātrākie piloti no Zviedrijas, Somijas un Latvijas, “Sportapersonibas.com” informēja sacensību rīkotāji.

Legends cars klasē vienlaikus trasē pirmo reizi vēsturē pulcēsies Zviedrijas un Somijas ātrākie automašīnu piloti, kas tiek uzskatīti par ātrākajiem pasaulē, lai savā starpā izcīnītu Ziemeļu karaļa titulu. Tomēr pretī viņiem stāsies ātrākais latviešu autošosejas braucējs Valters Zviedris, kuram ir gan ilggadēja pieredze ar šīm automašīnām, gan pašmāju trases zināšanas.

“Somu un zviedru nāciju savstarpējā sāncensība ir labi zināma, tāpēc īpašs prieks, ka labāko Ziemeļeiropas Legends cars pilotu noskaidrošanai pēc ilgstoša darba rezultāta esam nokļuvuši Biķernieku trasē un viens no sacensību favorītiem ir latviešu pilots Valters Zviedris. Līdzjutējiem sestdiena noteikti būs elpu aizraujoša, jo trasē dosies arī BMW 325 CUP klase un arī citas Baltijas autošosejas čempionāta klases, kurās cīņa trasē būs līdz finiša karogam, jo uz likmes ir čempiona tituls,” saka Andis Meilands, Baltijas autošosejas čempionāta organizators.

Sestdien, 23. septembrī, pirmais sacensību starts paredzēts jau pulksten 9:45, Legends cars klases starts pirmais brauciens pulksten 11:00, bet BMW 325 CUP – 12:10. Svētdien sacensību braucieni sāksies pulksten 11:00 ar Nankang 2h Endurance sacensībām.

BMW 325 CUP klasē jāseko līdzi Ričardam Šubeckim, kurš ir vienīgais no latviešiem, kam ir iespēja pacīnīties par čempiona titulu – ar 324 punktiem Šubeckis ieņem otro vietu kopvērtējumā, par 26 punktiem atpaliekot no līdera Leo Messenger. Tā kā vienā sacensību posmā iespējams izcīnīt 120 punktus – viss izšķirsies 23. septembrī.

Klases apakškategorijā Masters, kur sacenšas piloti pēc 40 gadu vecuma, Artjomam Kočlamazašvili Biķernieku trasē būs jānosargā otrā vieta kopvērtējumā, bet Latvijas autošosejas leģendai Jānim Horelikam ir visas iespējas izcīnīt trešo vietu. Iesācēju klasē Artūrs Sarma ieņem trešo vietu ar iespējām pacīnīties arī par pirmo vietu klases kopvērtējumā.

V1600 čempiona tituls tiks noskaidrots starp diviem Latvijas pilotiem – Raivi Meilandu un Ernestu Eglīti. Abus šķir tikai 13 punkti. Kurš būs labākais Biķerniekos, kļūs par Baltijas čempionu.

Sarežģīta un intrigas pilna situācija ir ABC Race klases kopvērtējumā, kur čempionāta līderim Kristapam Laipniekam ar 181 punktu cieši aizmugurē ar 166 punktiem seko Jānis Hāns. Tieši šo divu pilotu cīņā trasē tiks izšķirts Latvijas čempiona titula ieguvējs.

Sacensībās kopumā uz starta stāsies vairāk nekā 140 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Lielbritānijas.

 

Titulbilde: Baltic Touring Car Championship