Salija Sportapersonibas

Artūrs Salija: Polijas čempionāta līmeni uztur leģionāri

“Spēlējis kopā esmu tikai ar dažiem spēlētājiem no “Kurbads”, bet pazīstu daudzus no komandas,” tā pēc pievienošanās Latvijas vicečempioniem izteicies aizsargs Artūrs Salija.

23 gadus vecais Salija sezonu iesāka “Prizma” sastāvā, bet oktobra sākumā pārcēlās uz Polijas komandu STS “Sanok”. 27 mačos aizsargs guva divus vārtus un atdeva divas piespēles, bet janvāra izskaņā hokejists jau atgriezās mājās.

“Pašā sākumā viss bija kārtībā, bet vēlāk sastāvam pienāca klāt leģionāri. Ieradās viens aizsargs, mani pārlika uz trešo maiņu un pēc tam sākās nesaskaņas  ar treneri. Lēmums doties prom no kluba bija abpusējs – es pateicu, ka neesmu apmierināts ar esošo situāciju, arī treneris pateica savas domas un pēc tam paziņoju, ka vēlos atstāt komandu,” “Sportapersonībām” saka Salija.

“Bija iespēja sezonu turpināt citā Polijas klubā, tomēr es izlēmu, ka labāk ir atgriezties Latvijā. Tieši morāli bija smagi Polijā,” atzīst aizsargs, kurš teic, ka Polijas Ekstralīgas līmeni galvenokārt paceļ tieši leģionāri.

“Pirmā sešas komandas ir spēkos līdzīgas, visām ir lieli budžeti un klubi var atļauties nopirkt ārzemniekus, bet vājākās komandas nespēj konkurēt. Čempionāts ir labā līmenī, bet to galvenokārt uztur leģionāri. Kā “Kurbads” veiktos Polijā? Grūti atbildēt, taču, ja spēlētāji regulāri aizvadītu treniņus, ar vadošajiem klubiem tas varētu cīnīties līdzvērtīgi,” secina Salija, kurš saka, ka Sanokā, kurā dzīvo ap 40 000 iedzīvotāju hokejs ir populārs.

“Ja klubs spēlē labi un ciemos ierodas līdervienības, tad uz mājas spēlēm nāk aptuveni 2000 skatītāju.”.

 

Titulbilde: HK Kurbads