Andersons paliks Slovākijā; interese par izlasi nav zudusi

Latvijas hokejists Jānis Andersons nākamajā sezonā turpinās spēlēt Slovākijā, tā spēlētājs apstiprinājis sarunā ar “Sportapersonibas.com”. 31 gadu vecais aizsargs Slovākijā aizvadījis pēdējās četras sezonas un trijās no tām pārstāvējis HKM “Zvolen” klubu.

Pirmā sezona Slovākijā aizsargam bija 2014./2015. gada sezonā, kad viņš pārstāvēja Trenčinas “Dukla” vienību, bet pēc tam divas sezonas tika aizvadītas Zvolenā. Pērn Andersons šajā komandā uzsāka trešo sezonu, bet neilgi pirms izslēgšanas spēlēm tika aizmainīts uz MsHK “Žilina” klubu.

“Ar treneri neatradu kopīgu valodu. Konflikta mūsu starpā nebija, taču vēlējos lielāku ķīmiju jeb saikni attiecībās. Zvolenā vēlējos spēlēt vairāk nekā man ļāva. Spēle nepadevās, līdz ar to nevarēju sevi tā īsti apliecināt. Klubs sākumā mani negribēja laist prom, taču vēlāk ar ģenerālmenedžeri vienojāmies, ka pirms play-off spēlēm pievienošos Žilinas klubam,” saka hokejists.

Aizsargs stāsta, ka par nākamo sezonu un jauno darba vietu vairs nav jādomā – hokejists jau gandrīz panācis vienošanos ar Slovākijas vienību, taču tās nosaukumu patlaban nevēlas publiski atklāt. “Tagad norit darbs pie līgums saskaņošanas, pārrunājam juridiskās nianses un saliekam punktus uz i. Varu pateikt, ka arī nākamsezon spēlēšu Slovākijā, bet kluba nosaukumu paziņošu, visticamāk, jūlija beigās. Tieši tad spēlētāji visbiežāk sāk kāpt uz ledus un ceru, ka līdz tam brīdim viss būs atrisināts,” piebilst Andersons, kurš par Slovākijas čempionātu izsakās pozitīvi.

“Līgas līmenis ir audzis. Piemēram, šī gada pasaules čempionātā Slovākijas izlasē viena maiņa bija no Popradas kluba, kas daudziem bija pārsteigums. Tā pat nebija vadošā maiņa līgā, bet viņiem deva iespēju spēlēt pasaules čempionātā, kur spēlētāji sevi labi parādīja. Vairāki slovāku klubi progresējuši un komandas palikušas līdzvērtīgākas. Pērn autsaiders bija “Detva”, kas tikai pirms sezonas sākuma saņēma licenci dalībai čempionātā, taču sezonas izskaņā klubs sāka spēlēt labāk un vairākām komandām kļuva par neērtu pretinieku.”

Hokejists teic, ka starpsezonā interese bijusi arī no Vācijas 2. līgas (DEL 2) un Francijas (“Magnus” līga) klubiem, taču ģimenes apstākļu dēļ aizsargs nav vēlējies atstāt Zvolenu. Tieši šajā nelielajā Slovākijas pilsētā Jānis dzīvo pēdējos gadus un kopā ar savu slovāku draudzeni audzina mazo ģimenes atvasi. Kad mazais paaugsies, spēlētājs pieļauj iespēju atstāt Slovākiju un aizvadīt kādu sezonu citur.

Tikmēr Latvijas izlases kontekstā Jānis saka, ka no Latvijas Hokeja federācijas pēdējos gados nav saņēmis nevienu uzaicinājumu pievienoties valstsvienības treniņiem. “No federācijas puses ir klusums un man nav komentāru. Sekoju līdzi gan spēlētājiem, gan izlases spēlēm, bet ar mani no federācijas neviens nav runājis. Protams, vēlētos piedalīties vismaz treniņnometnēs, bet spēlētāju aicināšana ir treneru pārziņā.”