grēgere-sportapersonibas

Amerikānis kopā ar latviešiem sacer dziesmu PČ florbolā

Plašākai publikai ir pieejams dziedātājas Madaras Grēgeres skaņdarbs “Champion”, kas ir Pasaules florbola čempionāta oficiālā dziesma, tā vēsta Latvijas Florbola savienība. Pirmo reizi čempionāta himna tika atskaņota 17.septembrī, “Eiropas Sporta nedēļas Latvijā” atklāšanas dienā, laukumā pie Brīvības pieminekļa, taču tagad to var noklausīties arī internetā.

Dziesmas vārdu autors ir basketbola kluba “Ventspils” leģionārs Villijs Dīns, kurš Ventspils klubā aizvada jau otro sezonu. Mūzikas autori ir dziedātāja Madara Grēgere un ģitārists Jānis Čubars.

Saņemot piedāvājumu rakstīt dziesmu pasaules čempionātam florbolā, Madara Grēgere nedomājot piekrita. “Sākumā šķita, ka būs viegli, bet ar laiku sapratu, ka tā ir liela atbildība, jo dziesma jāprezentē 16 valstīm, kuras piedalīsies čempionātā. Ar dziesmas vārdu autoru sazinājāmies ar E-pastu starpniecību, jo Villijs pēc sezonas devās uz mājām ASV. Dziesmas mūziku un melodiju veidojām kopā ar Jāni, un viss process noritēja ļoti ātri un veiksmīgi. Prezentējot dziesmu laukumā pie Brīvības pieminekļa, sajūtas bija neaprakstāmas. Ar nepacietību gaidu decembri, kad notiks pasaules čempionāta atklāšana un “Arēnā Rīga” varēšu godam prezentēt dziesmu 16 dalībvalstu spēlētājiem, skatītājiem un čempionāta viesiem,” teic dziedātāja.

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons ir pārliecināts, ka jaunā dziesma īpaši populāra kļūs tieši pasaules čempionāta laikā, jo, lai arī tā tiek izpildīta angliski, tā ir melodiska un viegli saprotamiem vārdiem.

“Ļoti ceru, ka šī dziesma ar laiku kļūs arī par vienu no visā florbola pasaulē visbiežāk skanošajām. Paldies dziesmas autoriem Villijam, Madarai un Jānim par atsaucību un saskanīgo sadarbību dziesmas tapšanas procesā! Īpašs paldies arī dejotāju grupai par atraktīvo priekšnesumu dziesmas izpildīšanas laikā. Lai jaunajai dziesmai ilgs un skanīgs mūžs ne tikai florbola arēnās,” piebilda prezidents.

Titulbilde: iffwfc.org