Aigars Cipruss_sportapersonibas.com

Aigars Cipruss: “Zemgale”/LLU no augsti vērtētas komandas finālā kļuva par viduvēju

Par 2020./2021. gada sezonas Latvijas čempioniem šonedēļ kļuva “Olimp”/”Venta 2002” hokejisti, kas finālsērijā ar 4-0 pārspēja regulārās sezonas uzvarētājus “Zemgale”/LLU. “Olimp”/”Venta 2002” bija pārāka četros mačos, svinot panākumus attiecīgi ar 3:1, 4:1, 3:1 un 5:1. Uzvarētāju galvenais treneris Aigars Cipruss pēc finālsērijas Piņķos “Sportapersonibas.com” sniedza dažas atbildes uz jautājumiem.

“Finālsērijas panākuma atslēga bija tā, ka mēs bijām noskaņojušies un paveicām vienotu darbu. Vēlme pierādīt sevi un parādīt savu spēku nesa rezultātu. Mēs lielu darbu paveicām tieši pirms fināla, kad izpētījām “Zemgale”/LLU stiprās un vājās puses,”pēc fināla teica Cipruss.

“Izanalizējām pretinieku spēlētājus, kuri būtu gatavi izmainīt savu spēli un veidot momentus. Domāju, ka mēs neļāvām viņu līderiem izpausties. Viņiem ir gados jauna komanda, taču līderi neparādīja savu labāko spēli. No augsti vērtētas komandas regulārajā sezonā “Zemgale”/LLU finālā kļuva par ļoti viduvēju. Mums tas nāca par labu. Visas četras spēles bija pārliecinošas, un to čaļi apliecināja ar savu pieredzi un meistarību. Puiši spēlēja brīvi un atraisīti, labi nostrādāja uzbrukumā, aizsardzībā, kā arī mazākumā.”

Cipruss daļēji piekrīt apgalvojumam, ka pretinieks finālā aizrāvās ar spēka spēli un brīžos to pat uzspieda “Olimp”/”Venta 2002” hokejistiem, tādējādi zaudējot koncentrēšanos tiem spēles aspektiem, kas viņiem izdevās regulārajā sezonā.

“Jā, tā varēja būt, kā Tu saki. Nevienam jau nav aizliegts spēlēt spēka spēli, taču ir jāizvērtē savs spēks. Mēs zinājām, ka tā ir gados jauna un enerģiska komanda, tajā ir ielikts labs darbs un regulārajā sezonā jelgavnieki rādīja solīdu un organizētu hokeju. Mūsu uzdevums bija neitralizēt viņu līderus. Zinājām, ka viņiem ir labs vārtsargs, taču mums bija labs uzbrukums, un mēs uzbrukumā bijām labāki. Rihards Cimermanis vārtos vairs nebija glābējs. Man daudzi norādīja, sakot, ka sezonas laikā mēs zaudējām viņiem piecās no sešām spēlēm, taču tas bija regulārais turnīrs. Izslēgšanas spēlēs mums bija vienots kolektīvs un visi bija noskaņoti tikai uzvarai.”

Četrās spēlēs “Zemgale”/LLU guva tikai četrus vārtus. “Vēlos paslavēt gan Kārli Zakrevski, gan Rūdolfu Gustu Lazdiņu. Abi vārtsargi tiešām nospēlēja labā līmenī. Kārlis palīdzēja pusfināla sērijā pret HK “Liepāja”, savukārt Rūdis – finālā, demonstrējot stabilu un drošu sniegumu. Lai gan sērijā rezultāts bija 4-0, spēles nebija vieglas, taču atkārtošu – finālā panākumu guva pieredze un meistarība, nevis jaunība un azarts.”

Titulbilde: Agris Bricis